Moda

Lidia Kalita – nowa kolekcja, nowy rozdział

k0
Napisane przez Cafejka

22 stycznia w Warszawie odbyło się otwarcie showroomu, gdzie projektantka Lidia Kalita zaprezentowała swoją najnowszą wiosenno-letnią kolekcję.

W zeszłym roku w świecie modowym zawrzało, gdy okazało się, że Lidia Kalita po 20 latach opuszcza dom mody Simple, który założyła w 1993 r. ze swoją siostrą, Mają Palmą. Główną projektantką Simple została Weronika Pietras, a pierwsze projekty już są dostępne w sprzedaży. Wydaje się, że została ona zaakceptowana przez klientki. Ubrania cechuje bowiem klasyka, proste linie, wysokiej jakości materiały, elegancja. Oprócz ponadczasowego połączenia czerni i bieli, mamy również mocne, energetyczne kolory.

simple

 Lidia Kalita natomiast zaczyna niejako od nowa, ale pod własnym nazwiskiem, a jej pierwsza autorska kolekcja już niebawem będzie dostępna w sklepie internetowym oraz butiku stacjonarnym w warszawskim Domu Mody KLIF.

Projekty z najnowszej kolekcji są dla kobiet bardziej odważnych, szukających nowych, ciekawych linii i krojów. Cechą charakterystyczną jest warstwowość. Sukienki są bardziej przestrzenne, gdyż dodatkowo widzimy na nich bluzki noszone na wierzch lub „halki” z kontrastowej siatki widoczne spod spódnicy. Wracają plisowania, mamy też nową długość – do połowy łydki. A hitem może okazać się spódnica z nowoczesnej lakierowanej tkaniny. Sylwetka widoczna w tej kolekcji jest podzielona na dwie części: bluzka i spódnica – która jest w tej kolekcji królową. Trzecim tematem, który ma być trendem nadchodzącego lata to sport w wersji glamour. Dużo miękkich melanżowo-szarych dzianin i tkanin. Sportowa siatka wplątana w miejskie sukienki dzienne. Motywujące do działania hasła „Make Things Happen„ lub „No Rules In The Game” na bluzkach łączonych z eleganckimi białymi koszulami. Całość kolekcji zamykają energetyczne pomarańczowe szpilki i skórzane imitujące siatkę botki i sandały. Torby to duże sztywne shoppery z motywem grubej gumy będące jednym z głównych tematów kolekcji oraz wykończone tą sama gumą koperty idealne na biznesowe spotkania.

Projektantka tworząc tę kolekcję, była też ponoć pod urokiem obrazów Marka Rothko, w których to widoczne są połączenia intensywnych barw. Kolorem dominującym jest pomarańcz.

Dodatkowo mamy też mini kolekcję „It’s all about the dress”. Stanowi ona część wiosenno-letniego sezonu 2014, a jej podstawowym przeznaczeniem są specjalne okazje, takie jak śluby i ważne wyjścia.

k1

k2

k3

k4

k5

k6

O oto i sama Lidia Kalita w sukience własnego projektu.

źródło: http://www.lidiakalita.pl/

https://www.facebook.com/lidiakalitadesigner?fref=ts

https://www.facebook.com/SimpleCreativeProducts?fref=ts

http://www.zeberka.pl/art/stylizacje-gwiazd-na-otwarciu-pracowni-lidii-kality-foto-27992

http://www.styl.pl/galerie/moda/zdjecie,iId,1266285,iAId,96450#1266285

O autorze

Cafejka