Świat

Jak ostrygi, to tylko w Cancale!

1473862 740970305932152 95307588 n
Napisane przez Cafejka

Obowiązkowym punktem każdej wycieczki po francuskiej Bretanii powinny być ostrygi. Powszechnie uważane za najcenniejsze mięczaki jadalne, stały się znakiem rozpoznawczym Cancale.

Cancale to miejscowość portowa położona na północnym- zachodzie Francji, w malowniczym regionie Bretanii. Dzięki swojemu nastawieniu na hodowlę ostryg i tradycji, miasto zostało wyróżnione przez Krajową Radę Kulinarną (Le Conseil National des Arts Culinaires) specjalnym odznaczeniem dla regionów o niezwykłym smaku. Sezon na ostrygi trwa od września do kwietnia. Wtedy jest ich najwięcej i są najsmaczniejsze.

W mieście znajdują się liczne restauracje, bary, bistra, oferujące w swoich menu właśnie owoce morza. Warta polecenia jest La cabane a huitres. Już za kilka euro możemy rozkoszować się doskonałym smakiem wszelkich owoców morza- od ostryg po kraby, czy langusty. Maleńka restauracyjka położona w okolicy morza z bardzo sympatyczną obsługą. Właściciel zdaje się być artystą nie tylko w dziedzinie fruits de mer. W swoim menu posiadają również wyśmienite desery, jak np. café gourmand, której sposób podania zachwyci nawet najwybredniejsze podniebienia.

Po wizycie w jednej z miejscowych restauracji warto wybrać się na spacer brzegiem morza. W Cancale możemy również zobaczyć małe muzeum hodowli ostryg –  Ferme Marine, czy kościół St-Méen. W niewielkiej odległości od Cancale położone są inne miasta, które warto zobaczyć, np.: Dinan, Saint Malo, czy wzgórze Saint Michel.

Informacje na temat Cancale możecie znaleźć na stronie internetowej miasta: http://www.ville-cancale.fr/

O autorze

Cafejka