Recenzje książek

„Miłość bez końca” Scott Spencer – PRZEDPREMIEROWO

Miłość bez końca
Napisane przez Cafejka

Każdy z nas doświadczył w swoim życiu miłości lub czeka dopiero na wielkie uczucie. Osoba zakochana jest jednak w stanie zrobić wiele rzeczy, których by nie uczyniła w normalnej sytuacji. Jak mówi znane przysłowie ” w miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone” Powieść „Miłość bez końca” autorstwa Scotta Spencera jest o zakochaniu, które prowadzi do nieszczęścia i smutku.

Akcja powieści toczy się w Chicago na przełomie lat 60 i 70 XX wieku, na tle wielkich przemian obyczajowych. Cenzura i tabu przestają istnieć. Główny bohater, siedemnastoletni David, jest szaleńczo zakochany w rok młodszej Jane. Ich pożądanie i wzajemna fascynacja eksplodują z siłą, której sami nie potrafią zrozumieć. Ich związek tak szybko się rozwija, że przerażony obrotem wydarzeń ojciec dziewczyny zabrania im wzajemnych kontaktów oraz daje chłopakowi zakaz przekraczania progu jego domu.

David wymyśla sposób, jak wrócić do łask rodziców Jane. Chłopak postanawia wywołać pożar, z którego uratuje wszystkich domowników rodziny Jane. Jednak po wznieceniu ognia sytuacja wymyka się nastolatkowi spod kontroli i przeradza się w tragedię, której skutki będzie bardzo boleśnie odczuwał przez następne kilkadziesiąt lat.

Książka Scotta Spencera to powieść ciekawa, momentami zaskakująca oraz poruszająca. Jest przy okazji ostrzeżeniem dla dzisiejszych nastolatków, bo pokazuje, co się może zdarzyć, gdy emocje górują nad zdrowym rozsądkiem. Książkę czyta się jednym tchem, gdyż napisana jest lekko, a jej akcja jest wartka. Powieść ” Miłość bez końca” na długo zostaje w pamięci. Jej premiera została wyznaczona na 5 lutego. Zachęcam do zakupu i lektury tej pozycji.

Za możliwość przeczytania wersji przedpremierowej książki dziękuję Pani Aleksandrze z businessandculture oraz Wydawnictwu Muza S.A

Tytuł: ”Miłość bez końca”

Autor: Scott Spencer

Wydawnictwo: Muza S.A

Wydanie: I

Ilość stron: 510

Gatunek: Powieść obyczajowa

Ocena: 10/10

Recenzja z: ksiazkitopasja.blogspot.com

O autorze

Cafejka