Moda

Najładniejsze sukienki dla dziewczynek na lato

sukienki dla dziewczynek
Napisane przez Cafejka

Sukienki dla dziewczynek to raj zarówno dla nich, jak i ich mam. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych wzorów, krojów, itd. Podpowiemy, w co ubierać latem córę, by była modna i czuła wygodę.

Moda i wygoda, czyli sukienki dla dziewczynek

Obecnie sklepy stacjonarne i internetowe oferują sukienki dla dziewczynek w nieskończonej ilości wzorów, kolorów i fasonów. Oczywiście najważniejsze są dla elementy:

Wygoda

Sukienki dla dziewczynek przede wszystkim muszą być wygodne. Oznacza to:

  • brak niewygodnych elementów uatrakcyjniających wygląd sukienki, jak falbanki, guziczki, kokardy, uwierające ozdoby itp.;
  • liczy się jak najprostszy krój, który pozwoli na swobodę ruchów i wygodę;
  • poza tym ważne jest, aby sukienki nie przylegały do ciała. Powinny być jak najbardziej przewiewne, lekko luźne, o rozszerzonych krojach. Obojętne, czy będą na cienkich lub grubych ramiączkach czy z rękawkiem, powinny być odcinane pod biustem, aby tworzyć dziewczęcą, ale przewiewną formę;
  • oczywiście nie bez znaczenia jest także materiał. Wybierajmy sukienki dla dziewczynek tylko i wyłącznie z naturalnych materiałów, które przepuszczają powietrze i skóra w nich oddycha, czyli oczywiście nieśmiertelna bawełna, najlepiej cienka i lekka oraz wełna merynosów, jedwab itd.

Dobry gust

Przede wszystkim oznacza to chyba tyle, aby nie ubierać dziewczynek wyłącznie na różowo i fioletowo. Ubierając tak dziecko krzywdzimy je, robiąc z niego nieświadomie lalkę Barbie i zabierając lekkość i niewinność, jaką dają wszelkie inne kolory. Traktujmy róż czy fiolet jako dodatki do beżów, bieli, granatu, szarości, a nawet czerni. Bawmy się różem, lecz nie traktujmy go jako koloru dominującego.

Kolory lata

Tegoroczne lato to feeria jasnych barw. Modne są nie tylko pastele, ale wszelkie jasne odcienie każdego koloru. Moda na styl hippie, która panuje tego lata w szafach dorosłych ma także przeniesienie na stroje dziecięce. Bardzo popularne są w tym sezonie sukienki dla dziewczynek w naturalnych barwach ziemi, czyli wszelkich odcieniach beżów, brązów, bieli, zieleni, błękitu. Tego typu lekkie kolory można łączyć u dziewczynek ze skórzanymi dodatkami, sandałkami, słomianymi kapeluszami, rzemykowymi dodatkami do włosów itd. Dadzą efekt uroczy i bardzo letni.

Gdzie kupować sukienki dla dziewczynek?

Wszelkiego rodzaju sklepy oferują całą gamę przepięknych sukienek dla małych elegantek. Warto wybierać sklepy, gdzie są promocje, np. 3 sukienki za cenę 2, albo sklepy oferują obniżki. W przeciwnym wypadku ubrania dziecięce mogą być dosyć drogie. Warto także skorzystać z szerokiej oferty produktów dla dzieci w sklepach internetowych. Zakupy online są dużo bardziej opłacalne, bo ubrania są dużo tańsze. Dla wielu to także wygoda – mogą dokonać zakupów nie ruszając się z domu.

O autorze

Cafejka