Moda

Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy i wyglądać świetnie?

Napisane przez Cafejka

Masz wadę wzroku, jednak konieczność noszenia okularów nie napawa Cię optymizmem? To błąd, bo dzięki dobrze dopasowanym okularom podkreślisz swoje atuty i będziesz wyglądała świetnie!

Dobranie odpowiednich oprawek to jedna z ważniejszych decyzji, jeśli chodzi o wizerunek osoby noszącej okulary. Świetnie dobrane oprawki pozwolą na podkreślenie naturalnej urody osoby je noszącej, tak źle dopasowane postarzą i dodadzą twarzy zupełnie innego charakteru. Jak zatem odpowiednio dobrać oprawki i być zadowoloną ze swojego nowego wizerunku? Kluczowa okazuje się wiedza dotycząca kształtu twarzy. Gdy masz świadomość kształtu swojej twarzy, to o wiele łatwiej będzie Ci wybrać oprawki korespondujące z Twoim typem urody.

Kształt twarzy, a rodzaj oprawek – co wybrać?

Twarz okrągła

Większość posiadaczek okrągłej twarzy chciałaby ją optycznie wyszczuplić. Dzięki odpowiedniemu wyborowi oprawek nie będzie to szczególnie trudne. Do twarzy okrągłej pasują prostokątne oprawki, które sprawią, że twarz będzie wyglądała na szczuplejszą. Co ważne – zamiast delikatnych kolorów dobrze jest postawić na te ciemniejsze. Jeśli nie lubisz prostokątnych oprawek, a masz okrągłą twarz, to możesz przymierzyć także okulary typu kocie oko, czy wayfarery. W większości przypadków wyglądają one dobrze na twarzy okrągłej i co więcej – są bardzo modne!

Twarz serce

Twarz w kształcie serca cechuje się szerokim czołem i wąską szczęką. By nieco złagodzić i wyrównać ten typ twarzy dobrze jest zdecydować się na okulary delikatne – z zaokrąglonymi kątami. To nada twarzy harmonii. Warto wypróbować modne okulary w kształcie kół ze złotymi bądź srebrnymi oprawkami.

Twarz owalna 

Nie da się ukryć, że te kobiety, które mają owalną twarz są prawdziwymi szczęściarami. Do owalnej twarzy pasuje wiele rodzajów oprawek i jedyne na co należy uważać, to utrzymanie proporcji twarzy. Możesz wybrać wszystkie kształty oprawek, o ile nie będą one ani za duże, ani za małe.

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa to ostre rysy, dlatego dobierając oprawki postaw na te, które są zaokrąglone i przyciągają uwagę kolorem. Tym samym optycznie złagodzisz rysy twarzy.

Twarz podłużna

Do twarzy podłużnej rewelacyjnie pasują większe oprawki w stylu oversize. Możesz zdecydować się na duże szkła, jak i bogate zdobienia, które optycznie skrócą Twoją twarz.

Podsumowanie

Podstawowym kryterium doboru oprawek jest kształt twarzy. Jeśli wiesz, jaki kształt twarzy posiadasz, to bez problemu wybierzesz oprawki idealne – skrojone na miarę potrzeb. Warto kierować się tym kryterium przy wyborze oprawek, bo dzięki niemu zatuszujesz wszelkie niedoskonałości i wyeksponujesz zalety.

Najnowsze trendy

Kolejnym kryterium, które możesz wziąć pod uwagę przy wyborze okularów to trendy. Jeśli lubisz modę i podążanie za trendami, to bogatą ofertę światowych marek znajdziesz na:  http://www.edel-optics.pl. W tym sezonie bardzo modne są oprawki w zdecydowanych kolorach, oprawki kocie, czy metaliczne bądź bogato zdobione. To jakie z nich wybierzesz zależy od Twojego temperamentu i gustu.

Wybór oprawek nie jest taki trudny, gdy wiesz, na co szczególnie powinnaś zwrócić uwagę. W okularach możesz prezentować się świetnie i co jakiś czas zaszaleć z nowymi oprawkami. Kto wie, może stanie się to stałym elementem Twojego nowego wizerunku?

O autorze

Cafejka