Sporty zimowe

Pierwsze loty sezonu- 5 Polaków w konkursie w Bad Mittendorf

Harrachov1
Napisane przez Cafejka

Przed nami pierwszy weekend sezonu z lotami narciarskimi. Dziś skoczkowie rywalizowali w kwalifikacjach do jutrzejszych lotów w austriackim Bad Mittendorf na skoczni Kulm(HS 200). Najdalej z Polaków skakali Maciej Kot i Piotr Żyła (186 metrów).

Kwalifikacje poprzedziły dwie serie treningowe. W drugiej z nich fatalny upadek zaliczył Thomas Morgenstern. Austriak uderzył w zeskok w okolicach setnego metra. Nieprzytomnego znieśli ze skoczni pracownicy pomocy medycznej. Przypomnijmy- to drugi niebezpieczny upadek „Morgiego” w sezonie. Wcześniej znoszono Austriaka ze skoczni w Engelbergu.

Kwalifikacje wygrał mistrz świata w lotach Robert Kranjec (194,5 m) przed rodakiem, Jurijem Tepesem (192 m). Tylko Słoweńcy przekraczali dziś barierę 190 metrów.

Do konkursu musiało kwalifikować się trzech Polaków. Pozytywnie próbę przeszli Maciej Kot i Klemens Murańka. Odpadł niestety Dawid Kubacki, którego nie zobaczymy w jutrzejszej rozgrywce. W czołowej dziesiątce startujących znaleźli się pod nieobecność innych skoczków Jan Ziobro i Piotr Żyła, dlatego mieli oni zapewniony udział w jutrzejszym konkursie. Skakali dziś przyzwoicie- Ziobro poprawił rekord życiowy (183,5 m), Żyła poleciał na odległość 186 m. Na rozbiegu nie widzieliśmy ostatniego Polaka, lidera cyklu Pucharu Świata, Kamila Stocha. Lider Pucharu Świata zaprezentuje swoją dyspozycję w konkursie.

O autorze

Cafejka