Polska

Prawicowe media bojkotują WOŚP

wośp
Napisane przez Cafejka

Grupy „Anty WOŚP”, „ Nie daję na WOŚP”, „Nie wspieram 22 finału WOŚP, wspieram Caritas” czy specjalnie stworzony z tej okazji znaczek z odwróconym serduszkiem wośp- owym z napisem „Nie daję Owsiakowi” są inicjatywami środowisk prawicowych oraz wszystkich przeciwników akcji Jerzego Owsiaka. Bojkot inicjatywy popierają prawicowe media: Fronda.pl, Gazeta Polska Codziennie, niezależna.pl.

Finał 22. edycji WOŚP odbędzie się już w tą niedzielę. 12 stycznia w polskich miastach jak co roku odbędą się światełka do nieba, a wolontariusze akcji będą zbierać datki na sprzęt dla ciężko chorych.

Powodem bojkotu inicjatywy jest stałe zatracanie idei WOŚP. Z oddolnej akcji społecznej stał się instytucjonalną maszynką do zarabiania pieniędzy, wspieraną i nagłaśnianą przez grupy biznesmenów, polityków i wpływowych mediów. Popularność i powszechność akcji uderza wizerunkowo w tych ludzi, którzy wolą przeznaczyć swoje datki na inną pomoc. Ludzie wracający z kościoła bez czerwonej wlepki w kształcie serca, którzy ominęli wolontariuszy WOŚP bez słowa, spotkać się mogą z wytykaniem palcem i innymi szykanami moralnymi.

Portal Fronda.pl pisze wprost o pięciu powodach ,dla których nie warto wspierać akcji Owsiaka. Poza zatraceniem ducha inicjatywy i wykorzystaniem akcji przez polityków i prezydenta, chodzi o demoralizację młodych przez organizatora, wydawanie niespełna połowę zgromadzonych pieniędzy na cele akcji oraz nie interesowanie się utrzymaniem drogiego sprzętu w przyszłości. Całość dostępna jest na stronie Frondy.

 

A jakie jest Wasze zdanie, blogerzy cafejki i czytelnicy? Wesprzecie ideę WOŚP w tym roku?

 

 

 

O autorze

Cafejka