Ciekawostki

5 powodów, dlaczego warto robić zakupy on-line

5 powodów dlaczego warto robić zakupy online
Napisane przez Cafejka

Zakupy online stają się coraz popularniejszą formą zaopatrywania się nie tylko w artykuły trudniej dostępne w stacjonarnych sklepach, ale i w takie „nieinternetowe” produkty, jak jedzenie, odzież czy obuwie. E-sklepy cieszą się coraz większym zaufaniem klientów. Dzieje się tak z kilku powodów.

Kupując w Internecie, możesz liczyć na korzystniejsze ceny oraz możliwość dokonania transakcji w dogodnym dla ciebie momencie. Nie są to jednak jedyne zalety zakupów online.

1. Łatwo prześwietlisz sprzedawcę

Jedną z wielu zalet zakupów w Internecie jest doskonała jakość obsługi klienta. Sieć reaguje bardzo szybko, zatem każde niedociągnięcie sprzedawcy na pewno będzie prędko odnotowana przez niezadowolonego klienta w mediach społecznościowych, komentarzach albo rankingach.

W przypadku supermarketów online, jakość ich usług łatwo sprawdzisz śledząc rankingi najlepszych supermarketów. W 2016 roku taki plebiscyt wygrał sklep Frisco, opinie o zakupach spożywczych online w sklepach Almie i Auchan także były bardzo pozytywne. W rankingu tym brane są pod uwagę różne czynniki, na przykład: najniższe ceny (wygrał sklep Frisco), opinie o sposobie zapakowania towaru (najlepiej wypadły markety Alma, Auchan i Frisco), opinie o jakości asortymentu czy elastyczności dostawy (przodują Piotr i Paweł oraz Frisco).

2. Możliwość zwrotu towaru

Kupując w sieci, możesz w ciągu 10 dni po prostu się rozmyślić i zwrócić sprzedawcy nieudany zakup. Ma to szczególne znaczenie, jeśli kupujesz takie „ryzykowne” towary, jak obuwie albo odzież. W sklepach stacjonarnych możliwość zwrotu zależy od dobrej woli sprzedawcy.

3. Błyskawicznie sprawdzisz atrakcyjność oferty

Wiele sklepów stosuje różne sztuczki, które mają za zadanie skłonić klienta do impulsywnego zakupu. Należą do nich wszelkiego rodzaju „ostatnie sztuki” czy też „wielkie obniżki”. Robiąc zakupy w sklepie stacjonarnym, jesteś bezbronny wobec zabiegów sprzedawców. Siedząc w domowym zaciszu, masz możliwość sprawdzenia za pomocą porównywarek cenowych, czy owa „ostatnia sztuka” w „promocyjnej cenie” to faktycznie jedna na milion okazja, czy może zwyczajny zabieg mający na celu zwiększenie sprzedaży.

4. Recepta na brak czasu

Jedną z największych zalet zakupów online jest fakt, że możesz je zrobić w dogodnym miejscu i czasie. Nieważne, czy wirtualny koszyk supermarketu online zapełniasz, wracając autobusem do domu z pracy, czy może siedząc z kubkiem ciepłej herbaty na wygodnej kanapie, efekt będzie taki sam: zakupy zostaną dostarczone wprost do twojego domu.

5. Szerszy asortyment

W Internecie możesz kupić o wiele więcej różnorodnych produktów, niż w sklepie stacjonarnym. Szczególnie, jeśli mieszkasz w niedużej miejscowości, możesz mieć problem ze znalezieniem dobrego dostawcy interesujących cię produktów. Jeśli jesteś fanem eko-żywności albo egzotycznych kuchni świata, w e-sklepach możesz też liczyć na dużo korzystniejsze ceny, niż w ich stacjonarnych odpowiednikach.

O autorze

Cafejka