Polska

Co zyskamy przy abonamencie bez telefonu?

abonament bez telefonu
Napisane przez Cafejka

Rynek telefonii komórkowej jest tak szeroki, że klientowi nie  opłaca się podpisywać umowy abonamentowej z zakupem telefonu. Coraz więcej osób decyduje się na abonament bez zakupu telefonu. W związku z tak dużym wyborem na rynku, ceny telefonów muszą być konkurencyjne, więc w tym momencie niemal każdy może znaleźć coś dla siebie. Tym bardziej, że ceny samych telefonów u operatorów często są dużo wyższe od cen rynkowych i bardzo często opłaca się kupić telefon u producenta lub innym miejscu.

Co zyskamy przy abonamencie bez telefonu?

Przede wszystkim możemy sporo zaoszczędzić. Abonament bez telefonu jest dużo tańszy od tego z telefon. Możemy także otrzymać korzystniejsze warunki świadczonych usług. Oprócz tego przy abonamencie bez telefonu umowa może być krótsza od umowy przy abonamencie z telefonem. Nasza umowa abonamentowa dotyczyć będzie tylko świadczonych usług, więc dokładnie będziemy wiedzieli, za co płacimy.

Na czym polega różnica między abonamentem z telefonem, a abonamentem bez telefonu?

Przede wszystkim różnica polega na cenie. Abonament z telefonem jest droższy od abonamentu bez telefonu. Ta różnica wiąże się z samymi cenami telefonów, ponieważ każdy operator ma swój cennik telefonów. Każdy klient, idąc do salonu w celu kupna abonamentu z telefonem, ma nadzieję na atrakcyjną cenę telefonu. Zazwyczaj kupuje abonament z telefonem i  telefon dostaje za 1zł.

Wielu specjalistów uważa, że mimo atrakcyjnych promocji na telefony, to w wielu przypadkach bardziej opłaca nam się kupno telefonu oddzielnie i abonamentu oddzielnie. Wiele osób może sobie w tym momencie zadać pytanie: Dlaczego, skoro telefony są za symboliczną złotówkę? Gdy zastanowimy się nad tym dokładniej, to zauważymy, że tak naprawdę płacimy dużo więcej niż złotówkę za telefon. Porównując ofertę abonamentu z telefonem i abonamentu bez telefonu, zauważymy, że abonament z telefonem jest droższy o 10 lub 20 zł. Okres rozliczeniowy średnio trwa 24 miesiące. Jeśli pomnożymy tą różnicę w cenie abonamentu przez okres rozliczeniowy, to dostaniemy ładną sumę. Czy wcześniej zastanawialiśmy się dlaczego jest taka różnica w tych dwóch ofertach abonamentowych?

Co z innymi promocjami?

Operatorzy sieci komórkowych chcą zdobyć jak największą ilość klientów. Dlatego co jakiś czas poszerzają świadczone usługi o nowe produkty. Teraz, chcąc kupić abonament telefoniczny, możemy dostać telefon, tablet, a nawet laptopa w promocyjnej cenie. W przypadku tabletów i laptopów nie dostaniemy tak szerokiego wyboru jak w przypadku telefonów, ale zawsze jakiś wybór mamy. Istotnym faktem jest to, że im atrakcyjniejsze urządzenie, tym droższy będzie abonament. Czy to nam się opłaca? Niekoniecznie. Dlatego przed zakupem abonamentu, warto zorientować się w cenach i zastanowić się czy nie korzystniej byłoby kupić abonament bez urządzenia.

O autorze

Cafejka