Gry - recenzje

Recenzja The Last of Us

tlou
Napisane przez Cafejka

The Last of Us (PS3)

 

                                                                            gram.pl

 The Last of Us to produkcja od studia Naughty Dog znanego z takich hitów jak :Jak & Daxter -ps2,Crash Bandicot-ps1 i Uncharted-ps3.Wydawcą w Polsce jest Sony Computer Entertainment Polska.Wszystkie te gry to świetne tytuły ekskluzywne playstation.The Last of Us to kolejna gra która podchodzi pod sztukę.Ostatnio nie widziałem filmu ani nie czytałem książki,która by równie świetnie wzbudzała emocje i ukazywała świat po apokalipsie.

The Last of Us to  TPS . Cała mechanika jest dokładnie taka jak w Uncharted jedynie bohaterowie nie są już tak świetni w wspinaczce.Jest bardziej realistycznie.Oprócz tego istnieje obowiązuje system craftingu.

Można tworzyć ulepszenie broni białej,ostrze,bomby,bomby dymne,koktajle mołotowa i apteczki.Cały system opiera się na znajdywaniu poszczególnych przedmiotów jak np. szmata,alkochol nożyczki itd.

Cały tytuł opiera się na skradaniu.Na poziomie trudności wysokim i przetrwanie nie ma szansy na rozgrywkę jak w Uncharted. A teraz trochę o historii.Spokojnie bez spoilerów w przypadku tej gry to podchodzi pod zbrodnię.Joel i Tess to przemytnicy.Przywódczyni organizacji o nazwie Świetliki zleca nam przerzucenie Ellie do innego miasta w zamian za broń ,która jak się domyślacie jest bardzo ważna w tym świecie.

Oprawa audiowizualna to arcydzieło.Grafika w pełni wykorzystuje możliwości playstation 3.

 
strefaimperuimgier.pl

Tytuł ma kilka błędów/niedociągnięć o których trzeba napisać bo nie było by żadnych minusów w podsumowaniu.Po pierwsze kiedy grałem miotacz ognia nie działał zza osłony , po prostu nie dało się trafić.Początek historii kiedy nie towarzyszy nam Ellie może trochę nużyć ,ale to tylko dlatego ,że potem produkcja robi się nieproporcjonalnie do prologu świetna.I to tyle.Multiplayer jest świetnie zrealizowany ,lecz nie oderwie on nas od fabuły.Jest  jedno ale, balansowanie drużyn zrealizowano okropnie słabo.Albo miażdżę drużynę przeciwną albo odwrotnie.Brak wyrównanych starć.Na szczęście błąd z miotaczem i multiplayerem można poprawić patchem.Tryb wieloosobowy jest często aktualizowany i dodawane są nowe tryby.

Podsumowanie

 

plusy                                     minusy

 

-Grafika                               -Kiepski balans drużyn 

-Soundtrack                          w trybie wieloosobowym

-Fabuła

-Świetnie napisane

  postacie i scenariusz

-Gameplay

-Świetnie odwzorowana 

 apokalipsa

 
 

No więc jeden minus jest, ale nie psuje on nam tej świetnej przygody.Hit na miarę Heavy Rain. Więc czas przejść do oceny.

Żadna gra nie jest perfekcyjna.Produkcja 10/10 to gra która sprawia iż wiecie ,że wydaliście swoje pieniądze w najlepszy możliwy sposób.

Bez dalszego przedłużania:

The Last Of Us 10/10  – legenda

Dawno nie grałem w coś tak dobrego dlatego The Last of Us otrzymuję Karpiowy Znak Jakości.

 gryoczaminastolatkow.blogspot.com

O autorze

Cafejka