Uroda

Czerwone usta

us2
Napisane przez Cafejka
Czerwone usta, królują wśród nas od wieków, dzięki nim możemy czuć się piękniejsze, seksowniejsze i pewne siebie. Dzisiaj przybliżę parę makijaży z użyciem tego cuda!

 
Historia czerwonej szminki sięga do Starożytnego Egiptu , którą używała  Kleopatra czy Nefretete, ich malowidła jednak różniły się od naszych pięknych gotowych szmineczek, używały one bowiem zrobionego specjalnie proszku z suszonych roślin i martwych owadów, musiały jednak uważać, gdyż taki proszek był trujący. 
 
Ikonom czerwonych ust była Marilyn Monroe, jej zmysłowo podkreślone usta stały się symbolem każdej seksownej kobiety. 
 
Obecnie fankami czerwonych ust jest wiele gwiazd np. Gwen Stefani, Dita Von Tease czy Christina Aguilera
 
Historia jest jej długa, mimo że miała swoje gorsze okresy zawsze wracała do swoich łask, dzisiaj możemy wybierać z pośród różnych mark, odcieni i pojemniczków. Wybór wbrew pozorom nie jest łatwy, trzeba poszukiwać swojego idealnego.
 
Czerwień na ustach sama w sobie ma swój niepowtarzalny urok, jednak i ja można urozmaicić, lekko lub mocniej podkreślonym okiem, oto kilka przykładów: 
 
 
 
ust1
 
ust4
 
4
 
ust7
 
ust10
 
Tak więc czerwona szminka, czy to delikatna, czy krwista, może pomóc nam się upiększyć, a co za tym idzie gdy czujemy się piękne stajemy się pewniejsze siebie, więc szminki w górę i do dzieła!

O autorze

Cafejka