Hyde park

Gra wstępna – dla niej i dla niego

gra wstępna dla niej i dla niego
Napisane przez Cafejka

Dla obu płci gra wstępna jest czymś zupełnie innym. Mężczyźni są gotowi do stosunku w zaledwie kilka minut zaś kobietom te kilka minut jest potrzebnych na samo podjęcie decyzji czy chcą iść z kimś do łóżka czy też nie.

Najważniejszy zmysł – wzrok

W przypadku mężczyzn tak naprawdę najważniejszym zmysłem odgrywającym rolę w trakcie inicjacji seksualnej jest oczywiście wzrok. Uwielbiają oni patrzeć na kobietę, która im się podoba zwłaszcza w sytuacji kiedy jest ona całkowicie roznegliżowana a do tego jeszcze chętna, aby uprawiać seks. Mężczyzn w takiej sytuacji podniecają również gesty, ruchy oraz sam wyraz twarzy kobiety.
Często mówi się otwarcie o tym, że tak naprawdę grę wstępną wymyśliła kobieta. Mężczyźni mogą się bowiem bez niej bez problemu obejść, ponieważ gotowość do czynności seksualnych osiągają w przeciągu kilku minut. Kobieta natomiast samym widokiem, nawet bardzo atrakcyjnego partnera, wcale nie będzie podniesiona a wręcz przeciwnie. Dla kobiety istotne są, inne niż dla mężczyzny, zmysły. I w tym cały jest ambaras.

Strefa erogenna kobiet

Przedstawicielki płci pięknej inaczej niż mężczyźni reagują. Oznacza to, że kobieta, aby osiągnąć gotowość seksualną musi mieć pobudzone także inne zmysły niż wzrok. Na kobiety najczęściej działa jednak słuch, dotyk a nawet powonienie. Samo patrzenie na partnera im najzwyczajniej w świecie nie przeszkadza i chyba tak naprawdę dlatego powstała gra wstępna.

Pieszczoty

W przypadku każdej gry wstępnej ważne są przede wszystkim pieszczoty. Może nie są one tak istotne dla mężczyzny co dla kobiety. Ważne jest jednak, aby poznawać swoje ciała na tyle żeby wiedzieć co której ze stron sprawia satysfakcję. Jest to szczególnie ważne w momencie kiedy dopiero co poznajemy naszego partnera i tak naprawdę jeszcze nie wiemy nic o jego sferach erogennych.
Uważa się także, że pieszczoty są w stanie znacznie zbliżyć do siebie kochanków a przede wszystkim, że powodują one bliskość metafizyczną i psychiczną. Sam dotyk sprawia, że kobieta bardzo często czuje się atrakcyjna zaś dla mężczyzny dotykanie kobiety w każdym możliwym miejscu daje poczucie pełnej władzy.

Podwójna akcja

Wielu mężczyzn unika długiej gry wstępnej, ponieważ boi się, że przez nadmierne podniecenie nie dojdzie do stosunku wcale lub będzie on bardzo krótki. W związku z tym uważa się, że powinno się dać mężczyźnie osiągnąć spełnienie jeszcze w trakcie samych pieszczot i gry wstępnej a dopiero w późniejszym czasie (po kilku minutach odpoczynku) powrócić do dążenia do stosunku. Tym samym nasz partner będzie się czuł o wiele pewnie i przy okazji będzie się mógł skupić jeszcze bardziej na swojej wybrance. Sam seks zaś będzie pełniejszy a przede wszystkim dłuższy niż parę minut.

Gra wstępna dla niego

Seks jest bardzo skomplikowanym tematem ale tak naprawdę trudniej jest z grą wstępną dlatego też prezentujemy parę rad dla partnera:
1. Nie popędzaj jej
Ważne jest, aby mężczyzna nigdzie się nie spieszył i tym samym nie popędzał kobiety.

2. Naucz kobietę obchodzenia się z „nim”
Powiedz kobiecie co lubisz kiedy robi. Naucz ją w jaki sposób powinna się obchodzić z Twoim penisem. Wiadomo, że każdy ma swoje własne upodobania i dlatego też powinieneś jej pokazać jakie są Twoje.

3. Nigdy nie krytykuj
W łóżku nigdy kobiety nie krytykuj. Nie mów „nie robisz tego tak jak trzeba…” albo „moja była robiła to lepiej…” Tego typu stwierdzenia zabiją Waszą bliskość i sprawią, że kobieta na dobre zamknie się w sobie. Lepszym rozwiązaniem jest delikatne sugerowanie, aby partnera podejmowała takie a nie inne działania. Delikatnie jej sugeruj i nakłaniaj ją.

4. Nie rozkazuj jej
Kobieta, która czuje się do czegoś zmuszana nigdy nie będzie w stanie całkowicie otworzyć się w łóżku. Oznacza to tylko stratę dla partnera. Kobieta czująca się źle lub nagabywana do czegoś zawsze będzie zamknięta w sobie i nie będzie cieszyć się ze wspólnie przeżywanych chwil. Rozkazywanie i mówienie co ma robić to naprawdę bardzo kiepska strategia, która nigdy nie sprawdza się w praktyce.
W momencie kiedy mamy do czynienia z nieśmiałą kobietą najlepiej sprawdza się metoda małych kroczków. Będziesz musiał nieco na nią poczekać jednak na końcu drogi spotka Cię bardzo miła niespodzianka.

Gra wstępna dla niej

Kobiety zazwyczaj nie lubią prosić o pomoc czy też o jakieś wskazówki. I tak naprawdę, w przypadku gry wstępnej, to jest ich największy błąd, ponieważ mężczyzna musi zgadywać na co kobieta w danej chwili ma ochotę.
W przypadku płci pięknej ważne jest właściwe podejście do gry wstępnej. W momencie kiedy partner poprosi Cię o wykonywanie danej czynności w całkowicie inny sposób nie odbieraj tego jako krytyki. Skup się raczej na tym, że chce on Ci pomóc lub w jakiś sposób nakierować. Powinnaś się więc cieszyć z takiego obrotu sprawy a nie obrażać, ponieważ ośmielił się zwrócić Ci uwagę. On także chce, w trakcie gry wstępnej czuć pełne podniecenie.

To ważne dla was obojga

Należy pamiętać, że gra wstępna ważna jest zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Chociaż może dla tych drugich jest ona ważniejsza. Tym samy istotne wydaje się przede wszystkim to, aby starać się jak najbardziej spełnić wszystkie oczekiwania swojego partnera. Mężczyźni powinni wykazywać więcej cierpliwości, zaś kobiety więcej odwagi. Zdecydowana większość przedstawicieli płci nieco mniej ładnej lubi kobiety odważne, które wiedzą w czym dobrze wyglądają. Mężczyźni czasami chcą się poczuć zniewoleni wiele kobiet jednak nie jest w stanie im tego dać, ponieważ stale widzą wszystkie swoje niedoskonałości o których w łóżku powinny zapomnieć.

O autorze

Cafejka