Hyde park

Ile można zaoszczędzić na multimediach?

ile można zaoszczędzić na multimediach
Napisane przez Cafejka

Multimedia są dziś nieodłączną częścią naszego życia. Choć wielu z nas tęskni za czasami, kiedy to komunikowaliśmy się ze sobą po prostu odwiedzając siebie nawzajem, lub kiedy oczekiwaliśmy z utęsknieniem papierowej korespondencji z ukochaną osobą, to bardzo chętnie korzystamy ze zdobyczy cywilizacji, koperty i znaczki zmieniamy na maile, a wiele spraw załatwiamy przez SMS lub komunikator internetowy bez konieczności spotykania się osobiście. Lubimy też, gdy wieczorem możemy zrelaksować się przy ciekawym filmie, i gdy w tle leci jakikolwiek program z kablówki podczas gdy prasujemy albo gotujemy – byleby coś „brzęczało w tle”.

Nowoczesne sposoby na oszczędzanie bardzo często mówią o zmianie swoich dotychczasowych nawyków dotyczących multimediów. Oczywiście nie chodzi o to, by całkowicie zrezygnować z kablówki czy internetu, ale by ograniczyć wydatki na te media do minimum. Tak naprawdę w dzisiejszych czasach mało kto ma czas na oglądanie telewizji – czy zatem potrzebujemy w ogóle kablówki? Jeśli odetniemy dzieciom dostęp do animowanych bajek, wciąż mogą je oglądać w internecie, a redukcja oglądanych bajek może im wyjść tylko na dobre.

A skoro już upieramy się przy kablówce – to czy naprawdę potrzebujemy aż ośmiuset kanałów? Czy w ogóle kiedykolwiek sprawdziliśmy, co leci choćby na stu z nich? Dziś firmy multimedialne oferują naprawdę szerokie spektrum usług dla bardzo wyspecjalizowanych odbiorców, ale tak naprawdę większość z nich jest nam niepotrzebna. Zmieńmy więc pakiet telewizyjny na mniejszy i tańszy, i nie podejmujmy pochopnie decyzji gdy zadzwoni ktoś z kolejną ekstra ofertą na telewizję.

Internet jest medium, które warto kupić w jak największym zakresie. Im więcej płacimy za internet, tym szybszą mamy transmisję danych, możemy zatem oglądać filmy czy teledyski bez limitów – przez co nie potrzebujemy już kablówki! Zastanówmy się też, czy internet w telefonie jest nam taki niezbędny, skoro używamy go głównie do mediów społecznościowych.

Jeśli mało dzwonimy, zamiast opłacać abonament wybierzmy telefon na kartę – dziś firmy telekomunikacyjne i multimedialne oferują mnóstwo korzyści, i dla tych potrzebujących rozszerzonych usług, i dla tych bardziej oszczędnych osób – warto to wykorzystać!

O autorze

Cafejka