Hyde park

Samochód dla kobiety – czym się kierować kupując auto?

samochód dla kobiety
Napisane przez Cafejka

Posiadanie własnego środka lokomocji staje się sposobem na uzyskanie niezależności, podniesienie jakości życia oraz komfortu podczas wykonywania codziennych obowiązków – przykładowa prozaiczna czynność, jaką są zakupy staje się dużo wygodniejsza i przebiega sprawniej, jeśli w zanadrzu jest dostęp do bagażnika, którym można przetransportować niejednokrotnie ciężkie zakupy.

Dowóz dziecka do przedszkola czy szkoły, jak również możliwość bezproblemowego wyjechania za miasto sprawiają, że kobiety coraz częściej pragną mieć swój samochód – jak jednak wybrać najlepszy model, który spełni kobiece wymagania i zaspokoi potrzeby odnoszące się do pojazdu?

Jaki powinien być samochód dla kobiety?

Poniżej przedstawiono kilka cech samochodów, uważanych za decydujące o zakupie i późniejszej jakości użytkowania.

1. Cena i miejsce nabycia

Rynek samochodowy cechuje się dużą różnorodnością cenową – auta można nabyć w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, jak również ponieść zaskakująco wysokie koszty. Decyzja o zakupie zależy od możliwości finansowych klientki oraz budżetu, który jest w stanie przeznaczyć na nabycie samochodu.

Nie bez znaczenia jest także miejsce zakupu – przeglądnięcie stron internetowych z ogłoszeniami motoryzacyjnymi ułatwi zorientowanie się w obowiązujących przedziałach cenowych, może także stać się inspiracją dotyczącą zakupu danego modelu – szeroka oferta samochodów w serwisach internetowych ukazuje różnorodność modeli oraz ich cen. Giełdy oraz salony samochodowe dają z kolei okazję obejrzenia pojazdu w rzeczywistości – podobna możliwość ułatwia podjęcie wyboru oraz dostrzeżenie zalet i wad samochodu, niewidocznych na zdjęciach.

2. Koszty eksploatacji

Warto zwrócić uwagę na późniejsze koszty eksploatacji. Z tego względu samochód należy wybierać kierując się preferencjami dotyczącymi jego funkcjonalności – jeśli auto ma być przede wszystkim wykorzystywane do krótkodystansowej jazdy po mieście, niekoniecznie trzeba inwestować w mocny silnik – osiągnięcie większego przyspieszenia będzie wymagane wyłącznie przy wyprzedzaniu, więc potencjalna moc samochodu może cechować się przeciętnością.

Nieco oszczędniejszą alternatywą wydaje się być silnik benzynowy, którego małe rozmiary w odniesieniu do jazdy miejskiej są bardziej adekwatne. W przypadku większych potrzeb dotyczących mocy oraz osiąganych prędkości warto rozważyć zakup diesla – zapewni oszczędność na dłuższych trasach, gdyż zużywa mniej paliwa, jak również umożliwia lepsze przyspieszenie.

W odniesieniu do wysokiej częstotliwości jazdy na dłuższe dystanse dodatkową opcję stanowi instalacja gazowa w samochodzie – można nabyć auta już w nią wyposażone, lub zlecić jej zamontowanie specjalistom – samochody na gaz stają się coraz bardziej popularne, z uwagi na spore oszczędności, jakie przynoszą, szczególnie w przypadku częstych podróży.

Decydując się na kupno samochodu, warto poznać opinie innych użytkowników – stanowi to doskonały sposób na poznanie zalet i wad danego modelu z punktu widzenia kierowcy. Użytkownicy często wypowiadają się na temat kosztów naprawy konkretnego samochodu, co ma szczególne znaczenie w nawiązaniu do eksploatacji pojazdu.

3. Parametry funkcjonalne

Wygoda użytkowania samochodu stanowi kluczową kwestię podczas dokonywania wyboru – wykorzystując auto w codziennym funkcjonowaniu warto wymagać, żeby było jak najlepiej dostosowane do konkretnych potrzeb.

Wielkość auta ma szczególne znaczenie w przypadku jazdy po mieście – wąskie uliczki, duży ruch samochodowy oraz ograniczone i nieraz zatłoczone miejsca parkingowe sprawiają, że mniejsze modele wydają się bardziej adekwatne.

Nie warto jednak rezygnować z pakowności samochodu na rzecz jego mniejszych rozmiarów – przewożenie zakupów oraz innych bagaży odbędzie się w bezpieczny i wygodny sposób, jeśli samochód będzie wyposażony w pojemny bagażnik. Ta cecha stanowi kwestię indywidualną – każda kobieta samodzielnie oceni, jak dużego bagażnika potrzebuje.

Ilość drzwi to kwestia istotna szczególnie w odniesieniu do montowania fotelików dziecięcych – dużo wygodniejsza okazuje się obsługa fotelika w przypadku pięciodrzwiowych modeli. Warto także pamiętać o wyposażeniu auta w blokadę otwierania drzwi – podczas przewożenia dzieci jest to bardzo istotne.

4. Estetyka wizualna pojazdu

Nie sposób pozostać obojętnym na wygląd samochodu – on także, choć w mniejszym stopniu stanowi kryterium wyboru podczas dokonywania zakupu.

Warto, żeby samochód użytkowany codziennie podobał się kobiecie – jeżdżenie autem, które spełnia wymagania estetyczne stanie się przyjemnością oraz sprawi, że pojazd będzie swego rodzaju wizytówką użytkowniczki. Kobiety zwracają uwagę zarówno na kolor pojazdu, jak i jego kształt.

Kilka propozycji kobiecych samochodów

Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, można wyodrębnić kilka modeli samochodów, spełniających większość kobiecych wymagań.

renault modus - samochód dla kobiety

Renault Modus – fot. autocentrum.pl

Renault Modus wydaje się jedną z najbardziej adekwatnych propozycji – minivan niewielkich rozmiarów, cechuje się wyjątkową pakownością oraz ładnym kształtem. Dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych. W wersji diesel okazuje się dobrą propozycją także na dalsze dystanse.

Fiat 500 - samochód dla kobiety nr2

Fiat 500 – fot. autocentrum.pl

Fiat 500 stanowi popularny wybór, zarówno z uwagi na estetykę, jak i funkcjonalność – mały samochód doskonale sprawdzi się podczas jazdy po mieście oraz parkowaniu w nieraz wyjątkowo ciasnych miejscach.

Nissan Micra - samochód dla kobiety nr.3

Nissan Micra – fot. topgear.com

Nissan Micra to kolejny model cechujący się zarówno małymi rozmiarami, jak i estetycznym kształtem. Dodatkowo sprawdzi się nie tylko na miejskich dystansach, z powodzeniem może być wykorzystywany do jazdy w dłuższe trasy.

Cechy, jakie powinien posiadać samochód dla kobiety zależą w dużej mierze od indywidualnych czynników – potrzeb i oczekiwań użytkowniczek. Przed zakupem warto konkretnie określić własne wymagania, co ułatwi wybór idealnego modelu.

O autorze

Cafejka