Hyde park

Jak udekorować salon z głową?

Napisane przez Cafejka

W wielu domach salon jest centralnym miejscem, w którym z jednej strony spędza się najwięcej czasu, z drugiej natomiast pragnie doznać – chociażby przy popołudniowej kawie – odprężenia i relaksu. Salon to także miejsce, w którym najczęściej przyjmuje się zarówno znajomych, przyjaciół, jak i najdroższe osoby z bliższej oraz dalszej rodziny, toteż jego wystrój ma ogromne znaczenie.

Spróbujmy zastanowić się, czy do dekorowania salonu lepiej jest wykorzystać szablony malarskie czy może naklejki na ścianę. Odpowiedź wcale nie jest jednoznaczna. Najprościej można to skomentować w następujący sposób – wybór formy dekorowania salonu zależy wyłącznie od upodobań klienta.

Każda z tych opcji ma swoje zalety, a decyzja jest absolutnie indywidualną sprawą. To tak, jakbyśmy chcieli powiedzieć, czy należy czytać romanse czy może powieści historyczne. Dla każdego coś, co właśnie jemu przypadnie do gustu. Jedni z pewnością wybiorą szablony malarskie, inni natomiast naklejki na ścianę, ale jedno jest pewne – wszyscy będą zadowoleni. Technika wykonania dekoracji ma niejako drugorzędne znaczenie. Liczy się raczej jej efekt, a ten w każdym przypadku będzie oszałamiający.

Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny. Zarówno szablony malarskie, jak i naklejki na ścianę to narzędzia niewymagające ani specjalnego przygotowania, ani niewyróżniające się znacznym stopniem trudności wykonania pracy. Przeciwnie. Łatwość, z jaką można te dekoracje zrealizować zachęca wręcz do podjęcia wysiłku.

W salonie możemy zrobić drobne motywy rozmieszczone w strategicznych niejako miejscach albo zdecydować się na jeden, konkretny, duży wzór odpowiednio wyeksponowany. Nie ulega wątpliwości, że każde rozwiązanie jest godne przemyślenia i uwagi. Wszystko zależy od tego, czy bardziej koncentrujemy się na delikatnym, subtelnym wydźwięku dekoracji czy może wolelibyśmy, żeby była ona bardziej rzucająca się w oczy. Każdy wybór jest słuszny i każdy będzie odzwierciedleniem indywidualnych cech decydującej osoby.

Zarówno szablony malarskie, jak i naklejki na ścianę posiadają liczne zalety. Ich bogate wzornictwo daje nieograniczone możliwości kreowania obrazów, wizerunków czy różnorodnych kompozycji, zaczynając od detali, a kończąc na panoramicznym krajobrazie.

Tworzenie ich sprawia dużą radość i stanowi nie lada rozrywkę, nie wspominając już o ogromnej satysfakcji z udekorowania pomieszczenia własnymi rękami. Osiągnięcie tego stało się możliwe dopiero w ostatnich czasach dzięki nowym trendom, które pojawiły się w dekorowaniu wnętrz.

O autorze

Cafejka