Moda

Kwiaty we włosach… i w modzie ślubnej

kwiaty, moda ślubna
Napisane przez Cafejka

Kwiatowe wzory od wielu miesięcy podbijają modowe wybiegi. Trend ten nie mógł pominąć również mody ślubnej. Jeżeli więc planujesz ślub w nadchodzącym czasie, rozejrzyj się za kwiatowymi dodatkami, które urozmaicą twoją ślubną stylizację.

Moda na kwiatowe motywy trwa od wiosny 2015 i ciągle się rozwija. Popularne były już zarówno groteskowe, tajemnicze pnącza, delikatne i romantyczne, jak i ludowe. Trend ten, co zaskakujące wcale nie ucichł zimą, gdyż projektanci ożywiając szarą aurę na zewnątrz kreują wciąż nowe propozycje odzieżowe, wykorzystujące na pozór wiosenne motywy.

Tak wielka eskalacja florystycznych wzorów nie mogła pominąć także mody ślubnej, która żywo reaguje na zmiany. Popularność ta przejawia się na kilka sposobów: w jubilerstwie (złote i srebrne pierścionki z kwiatowych kolekcji, np. Biała Baśń W.KRUK czy florystyczne projekty w galerii Venus), modzie (np. suknie Zuhaira Murada, Heidi Elnora itd.) i w dodatkach.

Kwiatowa ślubna biżuteria

Jednym z najpopularniejszych sposobów wykorzystania tego trendu w ślubnej modzie jest wybór odpowiedniej biżuterii. Dobrym rozwiązaniem jest dobranie dodatków z motywami florystycznymi w komplety, bowiem ciężko jest dopasować idealnie na przykład srebrne pierścionki, kolczyki i naszyjnik. Warto obejrzeć kwiatowe kolekcje u renomowanych jubilerów i w znanych galeriach. Kwiaty są ostatnio motywem przewodnim wielu nowych projektów, więc z pewnością będziemy mieć w czym wybierać.

Dobrze zastanowić się nad tym, czy wybrać delikatne złote, bądź srebrne dodatki, czy postawić na wyrazistą kwiatową kolię. Jeżeli jednak suknia posiada zdobienia, lepiej wybrać detale subtelne, na przykład skromną bransoletkę utkaną ze srebrnych kwiatków, złote kolczyki orchidee, bądź pół złote pół srebrne pierścionki z konwaliami, wykorzystujące połączenie obu kolorów. Możliwości jest nieskończenie wiele.

Modna jest także biżuteria wykorzystująca duże kolorowe kryształy, układające się w kwiatowe wzory. Najczęściej na ślub wybierane są kolory pastelowe, jednak sama wyrazistość takich dodatków sprawia, że pasują one do niewielu kreacji.

Suknie ślubne a kwiatowe motywy

Mimo, że wcale nie ma obowiązku występowania na ślubie w bieli, wiele kobiet wybiera klasykę. Moda jednak sprawia, że coraz więcej pań decyduje się na odważniejsze propozycje. Jedną z najsłynniejszych ślubnych kreacji, która wykorzystuje motywy kwiatowe jest m. in.: suknia Heidi Elnora – Valerie Lynn, czyli piękna kreacja, z dekoltami w literę V z przodu i z tyłu oraz z malowanymi ręcznie kwiatami w fantazyjnych kolorach u dołu sukni. Inne to na przykład suknia Cheongsam z naszywanymi kolorowymi kwiatami na górze sukienki, które sprawiają wrażenie, jakby oplatały pannę młodą i miały się za chwilę rozprzestrzenić na całość kreacji. Inne, bo białe motywy kwiatowe wykorzystuje dla odmiany Zuhair Murad – jego kreacje są tworzone z delikatnych kwiatowych koronek – nadając im jednocześnie eterycznego, jak i zmysłowego charakteru.

Kwiaty we włosach

Kolejny sposób na wykorzystanie kwiatów w stylizacji ślubnej są kwiaty upięte we włosach. Nie są już modne koki z drobnymi sztucznymi kwiatkami. Teraz stawia się na naturalne piękno, a więc: wianek ze wstążkami, jedna duża róża wpięta we włosy, orchidea za uchem – dowolność jest wielka, ale kwiaty powinny pozostać naturalne. Do tak wystylizowanej fryzury dobierajmy delikatną biżuterię, aby nie przytłoczyć najważniejszego – sukni ślubnej.

O autorze

Cafejka