Uroda

Pożegnaj oznaki zmęczenia i starzenia się z kremem nawilżającym

Napisane przez Cafejka

Oznaki zmęczonej twarzy, często skupiają się wokół oczu. Niewyspanie lub długo trwająca aktywność fizyczna podczas dnia i mało snu są pierwszym krokiem do niedokładnej regeneracji organizmu, a drugim do efektu tzw. podkrążonych oczu. Może to dotyczyć każdego, bez względu na wiek. Powieki są wtedy opadnięte, spuchnięte, nie jesteśmy w stanie w pełni patrzeć na świat, ale cały czas doskwiera uczucie dyskomfortu.

Jeżeli chodzi o oznaki starzenia się, te w głównej mierze dotyczą kobiet dojrzałych. Ich cera traci na jędrności, sprężystości, a co za tym idzie, oczy opadają, a wokół nich pojawiają się zmarszczki. Sekretem dbania o swoje oczy, dla kobiet dojrzałych, jest połączenie nawilżenia i odżywienia w jednym. Pozwoli to na prawidłowe zadbanie okolicy oka, a tym samym zniweluje oznaki starzenia, czyniąc cerę promienną, a spojrzenie – świeżym.

Kosmetyki na zmęczenie i zmarszczki

Pomimo tego, że doskwierane zmęczenie lub symbole starzenia się, dotyczą całego ciała, to w głównej mierze odczuwane są na twarzy. Jest ona wizytówką człowieka, a właściwie zadbana pozwala na dobre samopoczucie oraz komfort w codziennym funkcjonowaniu. Warto zaopatrzyć się zatem w specjalnie przeznaczone do tego kosmetyki. Opracowane są one bowiem na podstawie standardów, które wpływają na regenerację cery, nadając jej odmłodzenia i świeżości.

Wzbogacając pielęgnację twarzy o krem pod oczy, dodatkowo wzmocnimy te efekty. Kremy przeznaczone do całej powierzchni twarzy, działają ogólnikowo na skórę, natomiast te z wytyczną do oczu – skupiają się na ich okolicach. Gwarantuje to pełną i wzmożoną dbałość o ich stan, uzyskując zadowalające efekty. Warto zatem zdecydować się na kosmetyk o zastosowaniu w jednym kierunku, a mianowicie w kierunku naszego spojrzenia, czyli oczu. Można stosować przy tym kremy do twarzy, jednak warto pamiętać, iż skierowany do dbałości oka, dodatkowo podkreśli i odżywi  jego naturalne piękno.

Dlaczego nawilżanie oka jest ważne?

Nawilżanie oka, ale także całej skóry ciała czy też organizmu, jest niezmiernie ważne podczas wkraczania w wiek dojrzały. Nie tylko, gdyż nawilżać powinniśmy cały czas, bez względu na wiek, jednak w tym okresie to niezmiernie ważna kwestia.

Kiedy cera jest dojrzała, zaczyna się zmieniać jej faktura od wewnątrz co uwidacznia się na zewnątrz. Skóra jest wrażliwa na wszelkie braki substancji odżywczych oraz wody, które stają się w mniejszym stopniu przyswajane. Odpowiadają one za jędrność skóry, blask, objętość. Pozbawiona minerałów staje się ziemista, wiotka, traci także na sprężystości. Cera staje się sucha, wygląda na zmęczoną. Jest to spowodowane utratą naturalnej substancji, odpowiedzialnej za jej właściwą kondycję – kwasu hialuronowego. Ten z kolei wpływa na wiązanie wody, a zmniejszenie jego wydajności, również minimalizuje jej przyswajanie. Woda jest dla cery niezmiernie istotna, wpływa bowiem na jej kompleksowe odżywienie. Konieczne jest zatem, by nawilżać ją od zewnątrz, powierzchniowo i dostarczyć składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Odpowiednio nawilżona wpłynie na minimalizację problemów i oznak starzenia się jej.

Krem nawilżający pod oczy od L’Oreal Paris

W trosce o zdrowie i kondycję skóry kobiet, firma L’Oreal Paris opracowała według specjalnych standardów krem nawilżający pod oczy – Triple Active. Gwarantuje on kompleksowe nawilżenie i odżywienie skóry pod okiem, przy czym wpływa na jej zdrową kondycję. Dzięki profesjonalnym składnikom długotrwale chroni cerę, a także uodparnia ją na działanie promieni UV, które również wpływają na osłabienie skóry oka.

Innowacyjny krem zapewnia intensywność i skuteczność zwalczania oznak zmęczenia oraz starzenia się. Wpływa na komfort funkcjonowania oczu, bez efektu łzawienia lub pieczenia, gdyż zawiera uniwersalne składniki, dostosowujące się do każdego rodzaju cery dojrzałej. Długotrwałe stosowanie kremu Triple Active umożliwia wygładzenie delikatnych zmarszczek, pojawiających się na skutek wysuszenia cery. Dzięki obecności witaminy E, utrzymuje ją zdrową, wykluczając możliwość pojawienia się wolnych rodników.

Triple Active to trójstopniowy kompleks dla twoich oczu. Nawilża, chroni i redukuje oznaki starzenia, a przy tym jest łatwy w aplikacji, dzięki swojej jedwabistej i szybko wchłaniającej się konsystencji.

Zalety kremu nawilżającego pod oczy Triple Active:

  • zapewnia właściwe nawilżenie oka
  • kontur staje się podniesiony oraz podkreślony
  • spojrzenie jest pełne ekspresji
  • oczy świecą blaskiem i promienieją naturalnym pięknem
  • redukuje oznaki zmęczenia
  • niweluje oznaki starzenia się skóry

Więcej na stronie: http://www.lorealparis.pl/_pl/_pl/home/index.aspx

O autorze

Cafejka