Polska

Do jakich produktów stosować folie termokurczliwe?

folia termokurczliwa
Napisane przez Cafejka

Folie termokurczliwe znajdują swoje zastosowanie szczególnie w przemyśle spożywczym. Są idealną formą opakowania dla zgrzewek produktów, by nie pozwolić produktom na zbędny ruch podczas transportu lub magazynowania. Idealnie zabezpieczają także sam produkt przed niechcianymi czynnikami zewnętrznymi jak bród czy kurz.

Czym jest folia termokurczliwa?

Będąc w sklepie, jeżeli zobaczymy jakikolwiek produkt spożywczy w zgrzewce, w 80% będzie on spakowany za pomocą folii termokurczliwej. Na ten przykład zgrzewka napojów gazowanych. Puszki postawione są pionowo na kartonowej podstawce, która z kolei dookoła zabezpieczona jest właśnie folią termokurczliwą, szczelnie opakowując puszki napoju, nie pozwalając na jakikolwiek ruch w środku opakowania. Folia ta ściska produkt z zewnątrz, dzięki czemu pozostaje on w bezruchu, zarówno podczas transportu jak i magazynowania na półkach. Folia jest na tyle skuteczna i solidna, że nadaje się także do opakowania produktów szklanych (słoiki z przetworami, warzywami itp.), czy nawet jogurtów.

Folia termokurczliwa produkowana przez firmę Click Pack występuje w trzech wariantach: taśma, rękaw i pół-rękaw. Zważywszy, iż firma ta jest bezpośrednim producentem, może dokonać nadruku na folii, na przykład logo Klienta, bądź dodatkowe instrukcje lub ostrzeżenia odnośnie transportu. Folie mogą być zarówno przeźroczyste, jedno jak i wielokolorowe. Folia taka stanowi zarówno idealną ochronę podczas pakowania i transportu, jak i reklamę brandingową samego produktu i producenta. Folia może mieć różną grubość. Dzięki wysokiej jakości surowców jak i najnowszym technologiom, cieńsza folia wcale nie oznacza, iż jest ona mniej wytrzymała od grubszej. Folia oczywiście wykonywana jest zgodnie z przyjętymi normami jakości, co gwarantuje bardzo dobry produkt za rozsądną cenę.

Folia termokurczliwa produkowana jest za pomocą nowoczesnych maszyn, które dozują skrupulatnie wyliczoną ilość surowca, tak aby finalnie, folia była dokładnie o takiej grubości i powierzchni, jak zostało to zaprogramowane, zgodnie z oczekiwaniami i zapotrzebowaniem Klienta docelowego.

O autorze

Cafejka