Polska

Ogród jak z marzeń

ogród z marzeń
Napisane przez Cafejka

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, z tego też powodu zaczynamy przygotowania do tego uroczego i ciepłego sezonu. Niektórzy już zaczęli porządki w swoich ogrodach, inni zastanawiają się jak w tym roku urządzić ogród, by był funkcjonalny i przy okazji piękny.

Ogród ma wiele zastosowań. Dla jednych to miejsce, w którym wyhodują warzywa, inni kwiaty. Dla części ogródki muszą posiadać altanę, czy miejsce na grilla, tudzież ognisko. Pomysłów na piękny ogród jest wiele. Ogród jak z bajki możemy stworzyć sami, bądź zatrudnić architekta krajobrazu, który zaprojektuje nam obszar przeznaczony na ogród. W upiększaniu ogrodów pomagają nam branżowe sklepy oraz markety, w których znajdziemy mnóstwo mebli ogrodowych, a także innych gadżetów niezbędnych do utrzymania ogrodu w ładzie i porządku.

Ogród poza roślinnością (czyli owocami, warzywami czy kwiatami) powinien dać nam możliwość odetchnienia, wyciszenia. W tym celu warto zaplanować w nim jakiś kącik wypoczynkowy. Ławki, krzesła, fotele oraz stół czy ława są podstawą, jednak należy myśleć o różnych aspektach. I tak duże parasole ogrodowe zapewnią nam zabezpieczenie przed nadmiernym słońcem w okresie letnim, natomiast stworzenie jakiegoś zadaszenia da nam możliwość schowania się przed nagłym deszczem. Jeżeli mamy dzieci warto zainwestować w sprzęty, na których dzieci będą mogły wyzwolić swoją niespożytą energię.

Do ciekawych i chętnie kupowanych sprzętów ogrodowych należą: trampolina, piaskownica, huśtawka, ślizgawka, czy basen. Różnorodność tak materiałowa jak i cenowa pozwala na zakup tych urządzeń bez niepotrzebnych obciążeń. Jeżeli natomiast potrafisz zrobić niektóre rzeczy sam, możesz sam skonstruować niektóre przedmioty. Pamiętać należy, że ogród ma być dla nas przyjemnym miejscem, do którego chcemy wracać, dlatego lepiej nie przesadzać z nadmiernym zagraceniem.
Ogrody pozwalają nam na złapanie oddechu podczas upalnych dni letnich, ale mają też zastosowanie praktyczne. To, czy wykorzystamy go w celach typowo rozrywkowych, czy wręcz przeciwnie, potraktujemy go jako typowy warzywnik, zależy już od naszych indywidualnych potrzeb.

 

O autorze

Cafejka