Polska

Rodzina Gesslerów – kto jest kim?

magda gessler
Napisane przez Cafejka

Magda Gessler, najsłynniejsza polska restauratorka, znana przede wszystkim z prowadzenia w stacji TVN programu „Kuchenne rewolucje”, jest właścicielką wielu restauracji. Jedną z nich jest warszawska „U Fukiera”. Czasem bywa mylona z Martą Gessler, również prowadzącą restauracje, żoną Piotra Gesslera. W mediach co jakiś czas pojawiają się nowe informacje odnośnie Adama Gesslera (głównie w kontekście jego problemów finansowych).

Od nadmiaru imion można się pogubić. Gesslerowie, to rodzina, której domeną od lat jest kuchnia. Ostatnio popularność zdobywa także młode pokolenie – na salonach coraz częściej widywana jest córka Magdy – Lara, a wschodzącą gwiazdą sztuki gotowania staje się Mateusz Gessler.

Początki imperium Gesslerów – Zbigniew Gessler

Cała historia rodziny rozpoczyna się od Zbigniewa Gesslera, który zaraz po II wojnie światowej otworzył w Warszawie własny zakład cukierniczy na Starym Mieście. Prowadził także cukiernie na Bielanach i na Marszałkowskiej. Miał dwóch synów, Adama i Piotra, którzy przejęli po nim zamiłowanie do prowadzenia własnych lokali i obaj zostali restauratorami.

Adam Gessler – kim jest ojciec Mateusza Gesslera?

Adam Gessler przez wiele lat prowadził kilka warszawskich restauracji, m.in. Dom Restauracyjny Gessler. Ze względu na kłopoty finansowe, w tym momencie firmuje je tylko swoim nazwiskiem. To jemu zawdzięcza się takie miejsca jak „Przekąski Zakąski” czy „U Kucharzy”. Z pierwszą żoną ma syna, Mateusza, który również podąża śladami ojca i dziadka. Syn z drugiego małżeństwa, Adam Szczęsny, jest prawą ręką ojca i zarządza jego biznesami.

Magda i Piotr Gesslerowie

Piotr Gessler jest najmniej medialną postacią w tej rodzinie. Jego pierwszą żoną była Magda Gessler, której po rozwodzie w 1991 roku zostawił swoją restaurację „U Fukiera”. Drugą jego żoną była również restauratorka Marta Gessler, z którą prowadził wspólne interesy.

Magdy Gessler nie trzeba nikomu przedstawiać. To najsłynniejsza polska restauratorka, znana chociażby z telewizyjnego programu „Kuchenne rewolucje”. Od lat stara się pomagać innym restauracjom w trudnych sytuacjach. Prowadzi także kilka restauracji w Warszawie. Ostatnio w biznesie pomaga jej córka – Lara Gessler.

Mateusz Gessler – nowe pokolenie kucharzy

Najpopularniejszą ostatnio postacią z rodziny Gesslerów jest syn Adama, Mateusz Gessler. Jest jurorem w „MasterChef junior”, oraz jak dowiadujemy się z party.pl prowadzi na warszawskiej Pradze restaurację „Warszawa Wschodnia. Wychowywał się we Francji, dokąd wyemigrowała jego mama i tam uczył się sztuki kulinarnej.

O autorze

Cafejka