Polska

Udziały Pracuj.pl kupione przez Grupę TCV

Napisane przez Cafejka

W ostatnim czasie fundusz inwestycyjny TCV zdecydował się na kupno udziałów w grupie pracuj.pl, która wydaje serwisy pracuj.pl oraz rabota.ua. Była to pierwsza inwestycja grupy TCV w Polsce, a pakiet udziałów wyceniono na poziomie 1,5 mld złotych.

Wydaje się, że grupa Pracuj to dobry przykład inwestycji, których poszukuje TCV. Przemysław Gacek – twórca grupy – rozwinął ją do poziomu lidera rynku Europy Centralnej. To również pokazuje nam jak duży potencjał ma grupa Pracuj. Obie strony zakładają współpracę opartą na poszukiwaniu jeszcze bardziej perspektywicznych rozwiązań w zakresie rynku HR.

Jak podkreśla grupa Pracuj, założeniem było prowadzenie takich działań, które będą gwarantować ciągłe uczenie się, dlatego poszukiwano inwestycji, które będą w stanie takie cele spełnić. Wydaje się, że grupa TCV to najlepsza gwarancja do tego, by uzyskać wsparcie dla spółki, gwarancję wiedzy i inspiracji. Ta grupa bardzo dobrze pasuje do założeń i współpraca między obiema stronami ma gwarantować wsparcie dla dotychczasowego rozwoju, między innymi wieloletniej wiedzy i doświadczenia w sektorze technologicznym.

Przygotowywane są także rozwiązania, które będą gwarantować unowocześnienie komunikacji i procesów HR w firmach. W ubiegłym roku firma zanotowała ponad 200 mln złotych wpływów i zatrudniała około 700 pracowników. Zarejestrowanych jest w serwisie blisko 5,6 mln osób, a zamieszczanych jest tam około 500 tysięcy ogłoszeń. Grupa Pracuj chciała rozwijać się dalej i dlatego od jakiegoś czasu było już wiadomo, że stara się szukać inwestora. Jak się okazało – TCV z główną siedzibą w Kalifornii zaproponowała najlepsza ofertę, a do tej pory inwestowała już 9 mld dolarów w sektor technologiczny. W Polsce to jej pierwsza inwestycja.

O autorze

Cafejka