Uroda

Jak sobie radzić z mrozem? Miodowo-octowy utrwalacz fryzury

thumb31 8949247
Napisane przez Cafejka

Zimowy czas zachwyca swoim przepięknym krajobrazem a naszym włosom i skórze daje odczuć wpływ mroźnej pory roku . Nie sprzyja nam, częsta zmiana ciepłego i suchego powietrza w pomieszczeniu, na panujące na zewnątrz. Włosy stają się suche, łamliwe z rozdwajającymi końcówkami a skóra okropnie przesuszona, zaczerwieniona i szorstka.

 Dziś znajdziemy recepturę na jedną z zimowych dolegliwości.

„Miodowo-octowy utrwalacz do fryzury”

Jest to szybki sposób na przygotowanie naturalnego kosmetyku, który chroni włosy przed  wpływem zmiennego powietrza. Przepis stosowany już od kilku lat przez kobiety, nadaje jedwabistą gładkość, połysk a także trwałość fryzurze.

Sposób przygotowania jest bardzo prosty:

Składniki:

¼ litra wody,

Łyżeczka miodu,

Odrobina octu owocowego,

Jak przyrządzić:

Wodę lekko podgrzać. W ciepłej wodzie rozpuścić miód, dodać trochę octu owocowego. Całość wymieszać i przelać do czystej buteleczki ze spryskiwaczem.

Jak stosować:

Gotowym płynem spryskać umyte i osuszone ręcznikiem włosy. Przygotowany utrwalacz możemy stosować kilka razy w tygodniu.

Dla nas kobiet, wygląd jest znaczącym elementem  w  życiu, więc warto zadbać o zdrowy styl. Wzmocnione włosy dodają uroku a nawet wzbudzają zainteresowanie płci przeciwnej. Z badań wynika, że jedną z podstawowych kryteriów przy ocenianiu pań na podstawie wyglądu jest damska fryzura.Wysuwa się wniosek, że warto troszczyć się o swój „image” dla siebie ale również po to, aby czuć się atrakcyjnie w oczach partnera.

Zachęcam do korzystania z naszych rad.

O autorze

Cafejka