Uroda

Plastry na wągry – zrób to sama!

plastry na wągry domowej roboty
Napisane przez Cafejka

Rozszerzone pory są zmora wielu kobiet. A przepisów na ich pozbycie jest cała masa! Najważniejsze jest jednak ich regularne oczyszczanie, oczyszczać pory możemy za pomocą kupnych plastrów na wągry, ale możemy także same je wykonać w domowym zaciszu, korzystając tylko z dwóch składników!

Czego potrzebujemy do wykonania domowych plastrów oczyszczających wągry?

– łyżka mleka / wody

– łyżka żelatyny

– miseczka/talerzyk

– pędzelek do nałożenia mieszanki (niekoniecznie, można sobie też poradzić palcami, jeżeli chcemy plastry nałożyć pędzelkiem będzie łatwiej, ale pędzelek będzie raczej przeznaczony na straty, ewentualnie nadawać się będzie później już tylko do nakładania podobnych mieszanek). Podane proporcje wystarczą na pokrycie całej twarzy.

Jeżeli mamy mikrofalówkę, to żelatynę i mleko/wodę mieszamy w miseczce i wstawiamy na 10 – 15 sekund do mikrofalówki. Potem nakładamy mieszankę na twarz i czekamy aż wyschnie, a potem zdecydowanym ruchem ściągamy z twarzy. Jeżeli zostaną na naszej skórze resztki mieszanki to można ją zmyć ciepłą wodą.

Jeżeli nie mamy mikrofalówki, to żelatynę namaczamy w odrobinie zimnej wody i czekamy aż ją wchłonie. Potem podgrzewamy mleko/wodę i gorące mieszamy z żelatyną (dzięki wcześniejszemu namoczeniu lepiej się ona rozpuszcza). Dalej postępujemy jak wyżej.

Jakie są efekty stosowania plastrów na wągry domowej roboty?

Skóra jest oczyszczona z wągrów, gładka, przyjemna w dotyku. Domowe plastry na wągry najlepiej stosować około 2 razy w tygodniu.  

Więcej pomysłów i informacji na temat pielęgancji znajdziecie na moim blogu Being Mila klik 🙂

 

O autorze

Cafejka