Uroda

Laserem w blizny, czyli jak skutecznie się ich pozbyć. Technika Laserem Mosaic eCO2.

Napisane przez Cafejka

Największe centrum leczenia blizn w Polsce oferuje innowacyjną oraz skutecznie opracowaną przez specjalistów medycyny estetycznej metodę redukcji blizn. doskonalona przez lekarzy profesjonalistów technika laserowa zwalcza wiele rodzajów zmian naskórnych, poprawiając wygląd twarzy, ale też innych części ciała. Eksperci Kliniki Esteticmed gwarantują skuteczność zabiegu oraz jego bezpieczeństwo dla Klientów. Mogą wystąpić obrzęki, rumienie lub tzw. efekt opalonej skóry, jednak jest to krótkotrwałe i nie ma negatywnego wpływu na zdrowie Pacjentów.

Klinika Esteticmed wymienia szereg zalet, jakie gwarantuje zastosowanie Lasera Mosaic eCO2. Istotne jest, że okres rekonwalescencji wynosi wyłącznie 3-6 dni, po których można swobodnie powrócić do wykonywania czynności dnia codziennego, pracy. Dzieję się tak dzięki szybkości wykonywania zabiegu, co daje tym samym niski, wręcz minimalny stopień dolegliwości pozabiegowych. Ta konkretna metoda laserowa, wśród innych metod usuwania blizn, jest najskuteczniejsza, a jej efekt najbardziej długotrwały. Dotyczy ujednolicenia kolorytu skóry, jej rozświetlenie, zapewnia efekt odmładzający. Użycie lasera wyklucza pozabiegowe rany, mogące pogorszyć wygląd w miejscu zastosowania, a przyspiesza gojenie się niewielkich i krótkotrwałych dolegliwości (rumień, obrzęk).

Problemy, jakie zwalcza Laser Mosaic eCO2:

  • blizny (potrądzikowe, pourazowe, pooparzeniowe, pooperacyjne)
  • wiotkość skóry
  • zmarszczki
  • rozstępy
  • rozszerzone pory
  • przebarwienia skóry (melasma = ostuda)
  • fotouszkodzenia
  • fotostarzenie się skóry
  • brodawki
  • włókniaki

Mechanizm laseroterapii Kliniki Esteticmed

Skuteczność zabiegu, opiera się na kontrolowanej i natychmiastowej wymianie skóry starej na nową – zdrową i odżywioną. Odbywa się to dzięki emitacji wiązki światła, która jest pochłaniana przez żywe tkanki.

Mechanizm ten opiera się na technologii fraksyjnej, umożliwiającej szybkie gojenie się pozabiegowych objawów, jakimi są delikatny rumień czy obrzęk. Jest to możliwe dzięki precyzji zastosowania wiązków światła, emitowanych przez laser.

Po zabiegu …

Zastosowanie lasera nie wymaga specjalistycznego przebiegu okresu rekonwalescencji, gdyż jego precyzja eliminuje negatywne oddziaływanie na skórę. Specjaliści medycyny estetycznej z Kliniki Esteticmed zalecają natomiast kilka czynności, które pomogą Pacjentom oswoić skórę po zabiegu i przygotować do codziennego funkcjonowania. To przede wszystkim przemywanie skóry zaleconym przez lekarza preparatem, stosowanie maści z antybiotykiem czy też preparatów przyspieszajacych regenerację skóry. Wyklucza się użycie zwykłej wody, powinna być to woda termalna. Należy zrezygnować z peelingu oraz wszelkich form, mających na celu złuszczenie naskórka. Ważne jest by chronić skórę przed słońcem i zaopatrzyć się w kremy z filtrem. Istotne jest by na okres 5-7 tygodni zrezygnować z alkoholu, sauny i gorących kąpieli.

Na czym polega zabieg – przebieg terapii

Metoda niwelowania bllizn wykorzystująca Laser Mosaic eCO2 jest innowacją zapoczątkowną od stycznia 2009 roku. Klinika Medycyny Estetycznej – Esteticmed, jako pierwsza w Polsce podjęła się takiej terapii.  Istotne jest również, iż zabieg dopasowany jest do indywidualnych potrzeb Klienta, co wynika z jego osobistych uwarunkowań i defektów skórnych, które chce usunąć. Obejmuje serię 2-3 spotkań, w odstępach 3-4 tygodniowych. Terapia jest bezinwazyjna, w pełni bezpieczna dla zdrowia Pacjenta i jego komfortu podczas zabiegu.

Więcej na stronie: http://www.esteticmed.pl/zabiegi/zabiegi-laserowe

O autorze

Cafejka