Uroda

Mezoterapia skóry owłosionej – pobudzić wzrost włosów

Napisane przez Cafejka

Zdrowe i bujne włosy są nie tylko atutem urody, ale i poczucia atrakcyjności, jakie potrafi drastycznie spaść wskutek łysienia. Osłabione i nadmiernie wypadające włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która zatrzyma ten proces i pobudzi ich wzrost. Doskonałym na to sposobem jest mezoterapia, która daje szybkie efekty rewitalizacji, będąc równie skuteczna w przypadku patologicznego łysienia.

Dlaczego wypadają włosy?

 Najczęstszym typem łysienia występującego u mężczyzn i kobiet jest łysienie typu androgennego. W procesie tym dochodzi do miniaturyzacji włosów, a w konsekwencji do ich zaniku. W przypadku łysienia androgennego u mężczyzn zanik włosów dotyczy głównie części bocznych zakoli oraz szczytu głowy. U kobiet natomiast, największe przerzedzenie owłosienia obserwuje się w okolicy czołowej, przy czym u pań nigdy nie dochodzi do całkowitego wyłysienia ponieważ poziom testosteron u kobiet jest niższy niż u mężczyzn – wyjaśnia lek. med. Aleksandra Jagielska, dermatolog, ekspert Kliniki Sthetic.

Proces wzrostu włosa w normalnych warunkach obejmuje trzy fazy: anagenową, która trwa od 2 do 6 lat, katagenową, będącą fazą zaniku włosa, jaka trwa od 2 do 3 tygodni oraz telogenową – fazę odpoczynku włosa, mającą miejsce od 2 do 3 miesięcy. W przypadku łysienia androgennego dochodzi do skrócenia i zaniku pierwszej fazy – wzrostu włosa – anagenu. Głównym czynnikiem, jaki za to odpowiada są androgeny – hormony typu męskiego, ich nadmiar oraz zwiększona genetycznie predyspozycja wrażliwości na nie. I jakkolwiek u mężczyzn problem wydaje się nie budzić tylu emocji, u kobiet ma on wymiar estetyczny oraz psychologiczny tym bardziej, że dotyczy około połowy pań, które nie ukończyły 60. roku życia.

 Biorewitalizacja skóry głowy

Mezoterapia nie tylko przeciwdziała starzeniu się skóry, ale jest także zabiegiem terapeutycznym. W obydwu przypadkach wykorzystuje technikę iniekcji, zmienia się tylko skład substancji aktywnych oraz metoda ich aplikacji. Wskazaniem do zastosowania mezoterapii skóry owłosionej jest:

  • każda utrata włosów – progresywna (hormonalna i/lub dziedziczna) oraz reakcyjna związana ze zmęczeniem, stresem lub ciążą,
  • sezonowe osłabienie, zmatowienie i przesuszenie włosów oraz rozdwajanie się ich końcówek,
  • nadmiar produkcji sebum.

Zabieg polega na wprowadzeniu substancji czynnych przez dermatologa, przywracając prawidłowe mikrokrążenie skóry głowy oraz stymulując wzrost włosów. Zabieg daje doskonałe efekty u osób zarówno dotkniętych łysieniem androgenowym, jak i plackowatym. Terapia łysienia to wstrzykiwanie leków przeciwzapalnych oraz odpowiednio dobranych mieszanek, których nadrzędnym celem jest wyeliminowanie choroby, a ponadto:

  • wzmocnienie i ochrona struktury naczyń włosowatych, aby włos wyglądał zdrowiej – aplikacja cysteiny oraz cynku (np. Haircare),
  • biostymulacja wzrostu włosów – kwas hialuronowy, arginina, aminokwasy, krzemionka i wapń oraz witaminy z grupy B (np. XL Hair),
  • aktywacja metabolizmu komórek oraz ich proliferacji poprzez wzmocnienie torebki włosowej, powstrzymanie łysienia przy równoczesnym odżywaniu i rewitalizacji skóry głowy – możliwość zastosowania autologicznego osocza bogatopłytkowego, jakie wydłuża fazę anagenu włosa,
  • zwiększenie gęstości włosa – kwasy nukleinowe, peptydy biomimetyczne, witaminy oraz minerały (np. Dermaheal HL).

Zasada kuracji

 Zawsze kuracja wymaga serii, której częstotliwość zależy od kondycji skóry i włosów oraz od typu schorzenia. Każdy zabieg mezoterapii obejmuje dwie fazy: leczenie objawów choroby oraz przywrócenie prawidłowych funkcji skórze, co zazwyczaj stanowi 5-6 sesji w odstępach 10-14 dni oraz podtrzymanie efektu – sesja przypominająca realizowana raz na pół roku. Jak sugeruje ekspert Kliniki Sthetic, z zabiegów powinny zrezygnować osoby posiadające alergię na jakikolwiek składnik substancji aplikowanych, kobiety w ciąży oraz w okresie laktacji.

Więcej na: http://sthetic.pl/kontakt/

O autorze

Cafejka