Uroda

Wybierz dobry krem nawilżający do rodzaju skóry twarzy

Napisane przez Cafejka

Nawilżanie to ważny punkt w codziennej domowej pielęgnacji skóry twarzy. Każdy typ cery zasługuje na taką dawkę składników odżywczych i regeneracyjnych, które zawarte są właśnie w kremie nawilżającym. Istnieje przekonanie, że tylko skórę suchą trzeba nawadniać, przy czym przy tłustej zdecydowanie należy unikać produktów o takich właściwościach. Nic bardziej mylnego. W artykule przedstawiamy zalety nawilżania i tłumaczymy, dlaczego jest ono tak ważne. Dodatkowo dowiesz się, jak wybrać dobry krem nawilżający do rodzaju cery twarzy!

Dlaczego warto nawilżać skórę

Nawilżanie cery powinno stanowić obowiązkowy rytuał w codziennej pielęgnacji skóry twarzy, jest bowiem w stanie zdziałać wiele cudów przy każdym typie cery. By w pełni zrozumieć wagę nawilżania, warto byłoby wiedzieć czym tak naprawdę ono jest. To nic innego jak nawadnianie w celu stałego utrzymania wilgoci w strukturach skórnych. Woda jest niezbędna do prawidłowego przebiegu wszelkich procesów, które mają za zadanie zbliżyć cerę do ideału skóry normalnej – pozbawionej tłustości, suchości, zanieczyszczeń i wszelkich niedoskonałości. Wpływa na to równowaga wodno-lipidowa, a do jej zachowania niezbędna jest właśnie woda. Nawilżanie dodatkowo:

  • opóźnia oznaki starzenia się skóry,
  • sprawia, że pierwsze zmarszczki nie są tak widoczne i głębokie,
  • wpływa na poprawę kolorytu cery – staje się ona rześka, świeża i pełna energii,
  • czyni skórę elastyczną,
  • eliminuje suchość, a w efekcie związane z tym inne dolegliwości (nadmierne przesuszenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry).

Najlepszym sposobem na skuteczne nawilżenie skóry twarzy jest wybór dobrego kremu nawilżającego. Tym samym należy dopasować go do posiadanego przez nas typu skóry. Poniżej znajdziesz wskazówki, który krem wybrać do nawilżenia cery suchej, tłustej, wrażliwej i normalnej. Dobre kremy nawilżające Garnier znajdziesz w ofercie produktów Hydra Adapt.

Dobierz krem do rodzaju skóry twarzy

  • Cera sucha potrzebuje nawilżenia, ale także regeneracji, która wpłynie na odbudowę warstwy wodno-lipidowej, tak by płaszcz ochronny utrzymał wilgoć w skórze. Taki krem musi mieć lekką konsystencję, która nie obciąży delikatnej skóry, ale wpłynie na nią kojąco i łagodząco. Podczas pielęgnacji nawilżającej warto odstawić produkty, które wysuszają cerę. Nawadnianie nie będzie miało sensu, podczas gdy inne kosmetyki będą wpływały na jej wysuszenie. Dodatkowo warto zakupić krem nawilżający i na dzień, i na noc z tej samej serii.
  • Cera tłusta również wymaga nawilżenia. Nieprawdą jest, że posiadacze tłustej skóry rezygnują ze stosowania kremów nawilżających, a używają produktów wysuszających, które w swoim składzie mają alkohol. Ten tylko pozornie wpływa na poprawę stanu cery, jednak w rzeczywistości powoduje jej pogorszenie. Kosmetyki takie działają powierzchownie, wpływają na zaburzenie pracy gruczołów łojowych, które zaczynają wydzielać jeszcze więcej sebum. Krem nawilżający do cery tłustej najczęściej przeznaczony jest także do trądzikowej i/lub mieszanej. Musi mieć lekką konsystencję i nie być gęsty, by nie zatykał skóry, lecz pozwalał jej oddychać. Powinien także regulować pracę gruczołów, które są obecne w strukturach skórnych i wpływają na wygląd cery.
  • Cera wrażliwa wymaga specjalnego nawilżania, które bardzo często opiera się na kremach leczniczych lub dermokosmetykach. Wrażliwość skóry twarzy wymaga bowiem delikatnych produktów, które są dopasowane do tego typu cery i uwzględniają jej nadaktywność. Ważne, by nie miały w swoim składzie dodatkowych substancji, które mogą wywołać reakcje uczuleniowe, alergiczne. Powinny opierać się na naturalnych związkach i być bezzapachowe.

Cera normalna to typ skóry najłatwiejszy do pielęgnacji, a tym samym do nawilżenia. Normalna cera jest odporna na pojawianie się niedoskonałości oraz na występowanie wszelkich reakcji uczuleniowych. W tym wypadku wybór kremu nie stanowi zatem problemu, należy tylko pamiętać, by był przeznaczony do cery normalnej. Ciekawą alternatywą jest wybór kremu dynamizującego do cery zmęczonej. Kosmetyk ten jest w stanie w bardzo krótkim czasie sprawić, że cera nabiera blasku i energii.

O autorze

Cafejka