Uroda

Makijaż bez efektu maski – podkład zapewniający naturalny wygląd!

makijaż bez efektu maski
Napisane przez Cafejka

Rzadko która kobieta może poszczycić się idealnie gładką cerą. Zaskórniki, krosty, pękające naczynka, blizny potrądzikowe – to wszystko sprawia, że na co dzień nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez makijażu. Jednocześnie zależy nam na utrzymaniu naturalnego wyglądu i delikatnej cery bez efektu maski. Jak wykonać taki makijaż? Odpowiedź i cenne wskazówki znajdziesz poniżej.

Baza pod makijaż

Częstym błędem popełnianym przez Panie jest nie stosowanie bazy pod makijaż. Jeśli chcesz uzyskać efekt naturalnego, lekkiego makijażu to musisz sobie uświadomić, jak ważny to element. Po pierwsze baza pod makijaż zapewni lepszą aplikację podkładu – nie będą tworzyły się smugi i plamy. Po drugie zniweluje ryzyko powstania efektu maski, ponieważ zmiękczy i wygładzi cerę. Ponad to baza pod makijaż zapewni nam, że podkład utrzyma się na twarzy przez cały dzień, bez obaw o powstawanie zgnieceń i nierówności. Bez względu na to jaki rodzaj cery posiadasz, powinnaś zastosować również krem nawilżający, który sprawi, że twarz będzie prezentować się lepiej. Dopiero na tak przygotowaną cerę można aplikować podkład.

Kluczowa kwestia – wybór odpowiedniego podkładu!

Wiele podkładów dostępnych na rynku ma ciężką konsystencję i mimo tego, że zapewniają dobre krycie niedoskonałości, to tworzą efekt “wytapetowanej” twarzy. Dlatego lepiej celować w produkty o delikatnej, lekkiej formie, np. podkład Maybelline Affinitone. Zawiera wszystko to, co powinien posiadać dobry podkład kryjący bez efektu maski – co ważne posiada wysokiej rozdzielczości pigmenty, które idealnie dopasowują się do skóry. Jego formuła zawiera także witaminę E oraz perełki, które zapewnią odpowiednie nawilżenie oraz uczucie świeżości nawet przez 8 godzin. Pamiętaj, że nawet w przypadku podkładu Maybelline Affinitone, który dopasowuje się do koloru Twojej skóry, odcień kosmetyku powinien być idealnie dobrany do Ciebie.

Jak nakładać podkład – prawidłowa aplikacja

Równie ważną kwestią, co wybór podkładu, jest jego aplikacja. W pośpiechu często zdarza nam się nakładać fluid kilkoma niezdarnymi ruchami, przez co efekt bywa odwrotny do oczekiwanego. Po uprzednim nałożeniu kremu nawilżającego i bazy, starannie rozprowadź idealnie dopasowany podkład. Ważną zasadą przy tej czynności jest umiar – tu nie obowiązuje zasada więcej znaczy lepiej. Nawet jeśli na Twojej twarzy widnieją liczne niedoskonałości, duża ilość kosmetyku może tylko uwydatnić problem. Nabierz niewielką ilość podkładu i za pomocą opuszków rozprowadź go po całej twarzy, delikatnie wklepując. Nie zapomnij, że makijaż twarzy nie kończy się wraz z linią żuchwy! Rozprowadź fluid również na szyi. Inną metodą nakładania podkładu, jest aplikacja za pomocą gąbeczki kosmetycznej. Nanieś na nią odrobinę kosmetyku i przyciskając ją do twarzy rozprowadź podkład. Ważną częścią jest również linia między twarzą a włosami – podkład nie może nienaturalnie się na niej kończyć, dlatego świetnie sprawdzi się owa gąbeczka, którą rozetrzesz podkład i unikniesz ewentualnej różnicy kolorystycznej.

Utrwalenie makijażu

Właściwie na tym etapie mogłabyś zakończyć swój naturalny makijaż, ponieważ dobry podkład kryjący, który nie tworzy efektu maski powinien spełniać oczekiwania każdej cery, nawet tej z niedoskonałościami. Jednak, jeśli wiesz, że czeka Cię cały, ciężki dzień poza domem z łatwością utrwalisz makijaż np. za pomocą pudru transparentnego. Nie ma on koloru, jedynie drobinki, a więc rozświetli twarz i utrwali podkład. Najlepiej jeśli nałożysz go za pomocą dużego, miękkiego pędzla. I gotowe! Niezawodny makijaż pozostawiający idealną cerę sprawdzi się w wielu sytuacjach.

O autorze

Cafejka