Polska

Jak Polacy oszczędzają na zakupach?

logo 427x339
Napisane przez Cafejka

Jak Polacy oszczędzają na zakupach?

Wedle ogólnoeuropejskich badań przeprowadzonych w zeszłym roku, Polacy mogą być dumni z faktu, że uchodzą w Europie za prawdziwych mistrzów oszczędzania.* Pod tym względem bijemy na głowę Szwedów czy chociażby Brytyjczyków. Wynika to z faktu, że do zakupów podchodzimy bardzo świadomie, przed dokonaniem zakupu dużo czasu poświęcamy na analizy gdzie dany produkt można kupić najtaniej. Tego typu badania najłatwiej jest przeprowadzić w internecie. Największa grupa ankietowanych w omawianym powyzej badaniu wykorzystuje w tym celu internetowe porównywarki cen. Czy jest to jednak jedyna metoda na oszczędności w internecie? Okazuję się, że Polacy nie polegają jedynie na porównywarkach cen. Szukając najlepszych cen bardzo często przeglądają również serwisy oferujące zakupy grupowe, czy udostępniające kupony rabatowe.

Zakupy przez internet najtańsze?

Obecnie praktycznie każdy większy sklep posiada również swoją internetową wersję. Istnieją też stosunkowo małe firmy posiadające wyłącznie sklep internetowy. Dlaczego coraz więcej sklepów przechodzi do internetu? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: prowadzenie takiego sklepu jest relatywnie tanie, nie wymaga lokalu w reprezentacyjnym miejscu i zatrudnienia dużej liczby personelu, a te niższe koszty przekładają się też na niższe ceny produktów.

Atrakcyjne ceny produktów dostępnych w internecie to również efekt ostrej konkurencji cenowej sklepów w celu pozyskania klientów.

Kupony Rabatowe, czym są i jak je pozyskać?

zalando

(screen: Przykład miejsca, w którym możemy wprowadzić kod lub kupon rabatowy, CentrumKuponowe.pl)

Od niedawna do Polski zza oceanu przywędrował nowy sposób na oszczędzanie podczas zakupów online. Chodzi o kupony rabatowe, będące specjalnymi kodami,po wprowadzeniu których do „koszyka” możemy uzyskać dodatkowy rabat, bądź też darmową dostawę. Zazwyczaj ilość takich kuponów lub czas na ich wykorzystanie jest ograniczony.

Bardzo często, gdy już znajdziemy interesujący nas produkt, w wydawać by się mogło najlepszej cenie. I już mamy zamiar dokonać zakupu naszą uwagę zwraca fakt, że na ostatniej stronie przed realizacją zamówienia znajduję się pole „wprowadź kupon” lub „zrealizuj bon”. Warto wtedy poświęcić chwilę, na próbę uzyskania takiego kodu. Skąd jednak możemy go wziąć?

kupony

(screen: http://centrumkuponowe.pl – serwis oferujący ponad 1000 kodów w ponad, 600 sklepach)

– Chcieliśmy stworzyć serwis internetowy, w którym internauci będą mogli znaleźć kody rabatowe do większości sklepów internetowych dostępnych w Polsce. Cel ten udało nam się osiągnąć dzięki stworzeniu bazy, w której znajduję się obecnie ponad 600 sklepów internetowych. Na jego łamach informujemy naszych użytkowników zarówno o aktualnych kodach rabatowych jak i najkorzystniejszych promocjach i wyprzedażach w tych sklepach. – mówi Aleksander Pasadyn, właściciel serwisu CentrumKuponowe.pl. – Co najważniejsze, kupony rabatowe udostępniamy naszym użytkownikom całkowicie za darmo i to bez konieczności rejestracji w naszym serwisie. – dodaje. Serwis, o którym mowa istnieje od Grudnia 2011 roku i jest jednym z pierwszych tego typu serwisów w Polsce. Kiedy już wyszukamy najlepszą cenę na interesujący nas towar przy pomocy porównywarki cenowej, warto sprawdzić, czy w danym sklepie nie ma przypadkiem kodu rabatowego, dzięki czemu można jeszcze dodatkowo oszczędzić? Zapraszamy na http://centrumkuponowe.pl

*Źródło: http://tvp.info/informacje/biznes/85-proc-polakow-korzysta-z-porownywarek-cen/11111970

O autorze

Cafejka