Lifestyle

Co robić, gdy mamy problemy z erekcją? Wskazówki i porady

Napisane przez Cafejka

Żyjemy w czasach permanentnego stresu i nadmiaru obowiązków. Cały ten pośpiech i pęd za karierą odbija się negatywnie na naszym zdrowiu. Być może nie zauważyłeś tego, że przed pójściem do pracy nerwowo drżą Ci ręce, a ciśnienie krwi wzrasta. Są jednak objawy przewlekłego stresu, których nie da się przeoczyć. Jednym z nich są właśnie zaburzenia funkcji seksualnych. Co robić, kiedy zorientujemy się, że mamy problem? Podpowiadamy!

Idź do lekarza!

To rozwiązanie wydaje się banalne, a większość mężczyzn wzdryga się przed nim w myśl zasady: „może przejdzie samo?”. Mamy dla Ciebie złą wiadomość: problemy z erekcją tak jak i większość chorób i zaburzeń, zazwyczaj nie przechodzą same. Konsultacja lekarska to pierwszy krok do tego, aby precyzyjnie ustalić ich przyczynę i wdrożyć odpowiednie leczenie. Specjalista zbierze wywiad, zleci dodatkowe badania i pomoże wdrożyć odpowiednie leczenie. Być może konieczna okaże się tylko zmiana pewnych nawyków, ale możliwe też, że trzeba będzie wprowadzić leczenie farmakologiczne. Nie dowiesz się tego, dopóki nie staniesz twarzą w twarz z profesjonalistą!

Szczera rozmowa to podstawa!

W walce z jakąkolwiek chorobą ważne jest wsparcie najbliższych. Warto szczerze porozmawiać ze swoją partnerką na temat Twoich problemów i obaw. Nie ma się czego wstydzić! Ukochana z pewnością zrozumie, co Cię trapi, a dodatkowo pomoże dopilnować wszystkich rzeczy związanych z planowaną wizytą u lekarza oraz leczeniem. Dzięki poważnej rozmowie zbliżycie się do siebie, a Ty zyskasz sojuszniczkę w walce o lepszą jakość życia seksualnego. W końcu jej też na tym zależy, tak samo jak Tobie!

Dowiedz się więcej!

Nie bój się szukać wiedzy na temat tego, co Cię spotkało. Czytając odpowiednie artykuły, zobaczysz, że nie jesteś jedynym, który ma podobne dolegliwości. Problemy z erekcją dotykają coraz większe grupy mężczyzn, a ich przyczyna jest złożona. Czy wiesz, że źródło dolegliwości może leżeć nie tylko w nieprawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu, ale również w psychice? Nadmiar stresu, zbyt duża presja, problemy w życiu zawodowym – to wszystko może mieć bezpośrednie przełożenie na jakość naszego życia w sypialni. Warto poczytać więcej na ten temat, zwróć jednak uwagę na to, by czerpać wiedzę ze sprawdzonych źródeł.

Usuń przyczynę!

To najważniejszy krok. Jeżeli przyczyną Twoich problemów jest niewłaściwy styl życia – warto rozważyć np. zapisanie się na siłownie czy chociażby codzienne spacery. Przyjrzyj się swojej diecie – może zbyt dużo w niej wysokokalorycznych potraw? Zastanów się, w jaki sposób możesz obniżyć poziom stresu w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Może czas na zmianę pracy?

O autorze

Cafejka