Lifestyle

Co w telewizji na święta, czyli Kevin wcale nie jest sam

kevin
Napisane przez Cafejka

Jak co roku, okres świąteczno-sylwestrowy jest oczkiem w głowie najważniejszych stacji telewizyjnych. Spędzając czas w gronie rodziny i przyjaciół, po zjedzeniu wspólnego posiłku-prędzej czy później- włączamy telewizor, choćby po to, by był tłem dla ożywionych dyskusji.

 

Ustalając ramówkę na ten okres wszystkie stacje stają przed dylematem- kino rodzinne czy film akcji, klasyki czy nowości itp. Jak to wygląda w tym roku? Czy Polsat tradycyjnie zaserwuje nam tuż po wigilijnej kolacji klasyk- „Kevin sam w domu”, a tuż przed Pasterką świetnie pasującą do okazji „Szklaną Pułapkę”? Tak prezentują się ramówki na następujące dni:

24.12

W wigilijny poranek stacje telewizyjne- idąc z pomocą rodzicom, którzy od rana będą łączyć pracę, ostatnie przygotowania oraz opiekę nad dziećmi- postawią na programy dla najmłodszych właśnie. I tak na Polsacie będzie królował Scooby Doo, a na TVP1- Po, znany z animacji „Kung Fu Panda” . Potem praktycznie wszystkie stacje postawią sobie za punkt honoru wprowadzenie nas w świąteczny nastrój- włączając losowo wybrany kanał możemy mieć pewność, że trafimy na koncert kolęd. A co wieczorem? Wieczór wigilijny obsadzony jest dosyć mocno przez komedie. TVP1 z kolei przeprowadzi transmisję z Pasterki z Watykanu. Bezpośrednio po tym- wierni nawet jeszcze nie zdążą wyjść z Bazyliki św. Piotra- na ekrany Kwinto, czyli klasyka polskiego kina „Vabank”.

25.12

Pierwszego dnia świąt w ramówce króluje kino rodzinne. „102 dalmatyńczyki”, „Opowieści z Narni: Lew, czarownica i stara szafa” czy „Podróż do wnętrza Ziemi”. Ale tego dnia najprawdopodobniej największą oglądalnością będzie cieszył się Polsat, który wyemituje swój flagowy świąteczny hit „Kevin sam w domu”. Jest to o tyle dziwne, że dokładnie miesiąc wcześniej stacja emitowała już ten film. Wygląda jednak na to, że przygody Kevina McCallister’a stały się dla Polaków już świąteczną tradycją i bez tego nie wyobrażają sobie świąt.

26.12

Drugiego dnia świąt będzie okazja przypomnieć sobie hity sprzed ponad 30 lat, a dla niektórych nadrobić zaległości w tych pozycjach obowiązkowych. „Blues Brothers” i „Skrzydełko czy nóżka?” to najważniejsze filmy tego dnia.

31.12

Szampańska zabawa sylwestrowa nie uda się bez największych przebojów muzycznych. Dlatego koncerty sylwestrowe zdominują ramówkę tego dnia. Filmów też nie zabraknie, choć „Hannah Montana Film” czy „Garbi- superbryka” to raczej propozycje dla najmłodszych. Natomiast propozycją TVP1 na ostatnie godziny 2013 roku jest „Seksmisja”.

1.01

Pierwszy dzień nowego roku zawsze jest wykorzystywany jako moment do podsumowań roku ubiegłego. Natomiast pod względem filmów ramówka jest bardzo zróżnicowana. Będzie można obejrzeć klasyki- te starsze jak choćby „Pół żartem, pół serio” lub „Złoto dla zuchwałych”, jak i te odrobinę nowsze czyli „Kosmiczny mecz”.

 

Program telewizyjny na te dni jest jak widać dosyć zróżnicowany i każdy znajdzie coś dla siebie. Dziwi jednak brak- zdawałoby się- niektórych stałych elementów ramówki tego okresu. Od dawna nie było świąt bez „To właśnie miłość”, „Szklanej pułapki”, czy „Grinch: świąt nie będzie” a także sylwestra bez, stającego się nową tradycją „Vinci”. Niby są to tylko filmy. Można je obejrzeć w każdym momencie, na DVD czy w internecie. A mimo wszystko, to stacje telewizyjne puszczające je w tym wyjątkowym okresie uczyniły je tak bliskimi naszym sercom.

 

 

Żródło: www.telemagazyn.pl

O autorze

Cafejka