Zdrowie

Dieta zgodna z grupą krwi

dieta zgodna z grupą krwi
Napisane przez Cafejka

Zapewne wielu z Was stosowało już tysiące, a z pewnością po kilka diet, które nie przynosiły wymaganych rezultatów. „To co jest żywnością dla jednego, dla innego może być trucizną”. Jaką więc dietę wybrać? Najmniej szkodliwa jest ta dieta, która jest dopasowana indywidualnie do naszego organizmu. Czy dieta zgodna z naszą grupą krwi jest korzystna dla każdego?

Toksyczność pokarmów jest przede wszystkim wynikiem ich niepełnego trawienia. Toksyny, które powstają w jelitach, to uboczny produkt rozkładu nie w pełni wchłoniętego pożywienia. Większość takich źle strawionych produktów to pokarmy niezgodne z grupą krwi – w tym również przetworzone i naszpikowane różnymi substancjami chemicznymi.

Dieta grup krwi jest programem żywieniowym będącym odpowiedzią na potrzeby naszego organizmu. Plan ten opracowało dwóch lekarzy (ojciec i syn) – James oraz Peter D’Adamo. Ich metoda w krótkim czasie zdobyła uznanie nie tylko dietetyków i ekspertów żywieniowych, lecz także osób, które ją zastosowały. Dla osób przyporządkowanych do danej grupy krwi, istnieje szereg produktów wskazanych, zakazanych i neutralnych. Stosowanie diety zgodnej z grupą krwi jest niezwykle proste – spożywamy produkty polecane i obojętne, zaś unikamy zabronionych. Program będzie tym skuteczniejszy, im bardziej restrykcyjnie będziemy podchodzić do powyższego założenia.

Dieta zgodna z grupą krwi pomoże nam nie tylko zrzucić zbędny tłuszczyk, lecz także utrzymać nową wagę bez wystąpienia efektu jojo. Metoda ta nie skupia się tylko i wyłącznie na poprawie naszej figury – jej stosowanie dla wielu osób stanowi właściwie zdrowy sposób odżywiania i życia. Ponieważ założenia diety uwzględniają skłonność do zapadania na charakterystyczne dla danej grupy krwi choroby, jej stosowanie umożliwia nam życie w zdrowiu poprzez unikanie popularnych schorzeń, zarówno tych niegroźnych, jak i wyjątkowo poważnych.

Postępując zgodnie z planem dla Twojej grupy krwi, będziesz mógł: unikać wielu wirusów i infekcji; panować nad wagą, gdyż ciało samo pozbywać się będzie toksyn i tłuszczu; zwalczać choroby zagrażające życiu, takie jak: rak, choroba wieńcowa, cukrzyca, niewydolność wątroby; unikać wielu czynników, które powodują gwałtowne pogarszanie się stanu komórek i w ten sposób zwalczać proces starzenia.

Krótka charakterystyka grup krwi.

Osoby posiadające grupę krwi A tzw. „rolnik”, nazywany jest pierwszym wegetarianinem i wymaga diety wegetariańskiej (zero mięsa!) do zachowania aktywności i szczupłej sylwetki.

Osoby z grupą krwi B tzw. „koczownik” lepiej reagują na stres przy aktywności twórczej, wymagają zrównoważenia aktywności fizycznej i aktywności umysłowej, żeby być szczupłym i pieknym. Ich dieta jest zrównoważona wszystkożerna, w tym mięso (oprócz kurczaków), produkty mleczne, ziarna, fasole strączkowe, warzywa i owoce.

Osoby z grupą AB tzw. „enigma”: ich dieta powinna być mieszana umiarkowana, w tym powinni jadać mięso, ryby, owoce morza, produkty mleczne, tofu, fasole strączkowe, ziarna, warzywa i owoce.

Osoby posiadające grupę krwi „0” tzw.  myśliwy to najwięksi zjadacze mięsa (dieta wysokoproteinowa).

grupa kwri1grupa kwri2

 

źródło:

http://www.grupakrwi.pl/

http://www.atlasdiet.pl/dietakrwi.php

http://www.pucilowscy.pl/nazdrowie/?charakterystyka-grup-krwi,16

O autorze

Cafejka