Inne

Świetna rozrywka w rodzimym wydaniu- Do or Die Wrestling

ddwlogo
Napisane przez Cafejka

Do or Die Wrestling (DDW), pierwsza i jedyna polska federacja pro wrestlingu już w najbliższy piątek, 25 października w rzeszowskim Klubie Pod Palmą zorganizuje swoją dziewiątą galę. Ale czy wszyscy wiemy, czym tak naprawdę jest wrestling?

 

Wrestling jest rozrywką sportową. Łączy sztuki walki z historią ringową, której jesteśmy naocznymi świadkami. Jest to połączenie atletyzmu, akrobacji, teatru, kabaretu, zapierających dech w piersiach akcji wysokiego ryzyka i emocjonujących rywalizacji. To wszystko w rezultacie daje nam niesamowite widowisko. Dobrą walkę wrestlingową powinno się oglądać jak dobry film czy serial. Wszystko opiera się na kontakcie z publicznością, która tak naprawdę jest najważniejszym elementem show.

 

W Polsce wrestling cały czas się rozwija. W dużym stopniu przyczyniła się do tego organizacja w naszym kraju trzech gal największej federacji wrestlingu na świecie- WWE. Jednak kluczowy okazał się przyjazd do Polski Dona Roida, amerykańskiego wrestlera, który założył tu swoją własną federację. Do or Die Wrestling powstało w 2009 roku. Od tego czasu regularnie organizuje sesje treningowe, na które zjeżdżają się adepci wrestlingu z całego kraju. Poza treningami federacja organizuje gale, a już 25 października zaprezentuje kolejną- DDW 9.

 

To niesamowite wydarzenie, podczas którego zaprezentują się nie tylko najlepsi zawodnicy z Wielkiej Brytanii i USA, ale także najlepsi Polscy zawodnicy. Klarys, jeden z najtwardszych polskich wrestlerów podejmie Damiana Dunne’a z Anglii.  W mixed tag team matchu (dwie drużyny złożone z mężczyzny i kobiety każda) zmierzą się Kamil Aleksander i Bianca, a ich przeciwnikami będą Pacjent i Aurora. Pojawią się także ulubieniec publiczności, góral Jędruś Bułecka, Don Roid, promotor DDW Pan Pawłowski oraz kontrowersyjny Piękny Kawaler. W sumie odbędzie się siedem ekscytujących walk.

 

Na gali DDW 9 pojawi się gość specjalny, nikt inny jak Janusz Wojnarowicz, wielokrotny medalista na europejskich zawodach judo, a także zasłużony olimpijczyk. Pan Wojnarowicz będzie dostępny przed galą w ramach specjalnego spotkania, podczas którego fani będą mogli otrzymać autograf, zrobić sobie zdjęcie i uciąć krótką pogawędkę z polskim mistrzem.

 

Oficjalny plakat:

plakatddw9

 

Tak to wyglądało na jednej z poprzednich gal:

 http://www.youtube.com/watch?v=lOtOtYEe7-I

 

Źródło: http://www.ddwwrestling.pl/

O autorze

Cafejka