Lifestyle

Fototapeta gwarancją niezwykłej przemiany wnętrza

Napisane przez Cafejka

Chociaż malowanie ścian najróżniejszymi odcieniami farb nadal króluje w naszych mieszkaniach, to coraz więcej osób decyduje się na fototapety, które kuszą swoją oryginalnością niesamowitych wzorów i krajobrazów. Dzięki nim możemy mieć na ścianie odwzorowanie swojej ulubionej fotografii, a więc możliwości jest naprawdę wiele. Fototapety we wnętrzach naszych domów potrafią wprowadzić niepowtarzalny nastrój i zmienić całkowicie wystrój. Oczywiście ważny jest materiał, z którego powstają, ale dzisiaj nie ma większego problemu ze znalezieniem dobrych jakościowo fototapet. Jakie mamy do wyboru fototapety?

Fototapety to szybki, nieskomplikowany i tani sposób na znaczącą zmianę wystroju wnętrza. Nawet ze zwykłego i niczym niewyróżniającego się dotąd pomieszczenia, można przeobrazić je w prawdziwą oazę piękna. Fototapety papierowe są najmniej kosztowne i równocześnie najbardziej rozpowszechnione. Najczęściej jest to materiał z papieru syntetycznego. Można dostać również fototapety winylowe, które z kolei są najtrwalsze, a dodatkowo wodoodporne i nadające się do wielokrotnego zmywania. Ich minusem jest niestety brak przewiewności, więc ściana nie oddycha. Najdroższymi fototapetami są fototapety tekstylne, które pozwalają na uzyskanie niezwykłych efektów.

Z kolei fototapety z włókna szklanego cechują się największą wytrzymałością i mogą być śmiało stosowane jako zamiennik dla glazury, czyli sprawdzą się w łazience i kuchni. Gdzie stosować fototapety? Na chwilę obecną z całą pewnością nie można narzekać na wybór wzornictwa czy grafiki jeśli chodzi o fototapety, ponieważ producenci prześcigają się we wprowadzaniu coraz ciekawszych produktów. Można pokusić się nawet o wykonanie fototapety na specjalne zamówienie indywidualne, gdzie za wzór posłuży nasza prywatna fotografia z albumu.

Tematyka nie zna granic, a wiec do każdego pomieszczenia można znaleźć odpowiednią dla siebie kolorystykę oraz styl. Wyeksponowane zdjęcie w powiększeniu potrafi dokonać niebywałej metamorfozy całego wnętrza. Nie ma znaczenia czy chcemy mieć fototapety w salonie, sypialni czy dziecięcym pokoju, ponieważ można je dopasować do każdego typu pomieszczenia. Są one dodatkowo zabezpieczone folią ochronną, a więc można je na bieżąco wycierać nawet na mokro bez obawy o wyblaknięcie grafiki czy kolorów.

Warto wiedzieć, że fototapety mogą być stosowane nie tylko na ścianach, ale również do oklejania drzwi, blatów w kuchni czy paneli meblowych. Są one wykonane z syntetycznego papieru, na który nakłada się wodny klej dla zwiększenia wytrzymałości fototapety, a więc nie trzeba obawiać się, że zacznie się za jakiś czas nagle odklejać.

Zobacz więcej na http://fototapety.pro/

O autorze

Cafejka