Muzyka

Czego Winna jest Ewa Farna?

farna1
Napisane przez Cafejka

Dzisiaj na półki sklepowe wchodzi nowa płyta Ewy Farnej. Z tej okazji postanowiłem przyjrzeć się fenomenowi jej kariery. 

 

Myślę, że nie ma co się wdawać w szczegóły dotyczące Ewy Farnej. Jeśli ktoś będzie szukał szczegółowych informacji na jej temat pewnie i tak skorzysta z Google lub Wikipedii. Warto jednak zaznaczyć, że Ewa śpiewa po polsku i po czesku. Urodzona po czeskiej stronie granicy, sama uważa się za Polkę. Jednak to nasi sąsiedzi szybciej poznali się na jej talencie. W listopadzie 2006 roku wydała płytę „Měls mě vůbec rád”, a niecały rok później album „Ticho”. Wtedy przyszedł czas na Polskę. Obie płyty w polskich wersjach doczekały się swoich premier- „Sam na sam” pod koniec 2007 roku, a „Cicho” niecałe półtora roku później. Kolejny album „EWAkuacja” uzyskał status złotej płyty w 2 tygodnie od premiery. Teraz nowa płyta ma bardzo duże szanse na pobicie tego wyniku (sam dzisiaj wykupiłem ostatnią dostępną w pobliskim sklepie), bo popularność Farnej ciągle rośnie. Czym jest to spowodowane?

 

„Chwytaj każdy dzień, bo uleci jak sen”

 

Ewa Farna gra koncerty w całej Polsce. Czy ludziom się podobają? „Szałowe widowisko”, „pełna energii”, „znakomity głos”- te określenia bardzo często są powtarzane, co powoduje że Farna potrafi dać koncert na którym świetnie się bawią zarówno małe dzieci jak i ci starsi. Gra na wielkich festiwalach, a także na małych lokalnych festynach. Jest wszechstronna i jest to jej wielki atut.

 

„Nie jestem żadną gwiazdą, bo gwiazdy są na niebie. Po prostu kocham śpiewać i występować na scenie.”

 

 Za co fani kochają swoją idolkę? Przede wszystkim za to, że nie zachowuje się jak gwiazda. Jest zwykłą, mądrą, naturalną dziewczyną, której sodówka absolutnie nie uderzyła do głowy. Ma niesamowity kontakt ze swoimi fanami. Sama mówi, że szanuje ich, bo to dzięki nim może robić to, co kocha, więc poświęcenie chwili na rozmowę, wspólne zdjęcie czy autograf jest czymś zupełnie naturalnym. W tym roku odbył się już drugi międzynarodowy zlot fanów Ewy Farnej. Artystka była osobiście zaangażowana w organizację wydarzenia, a cały dzień spędzała z fanami, godzinami pozując do zdjęć i rozdając tysiące autografów.

 

farna fani

 

Jak każdy artysta, Farna ma też antyfanów. Najczęściej pojawia się argument, że Ewa jest gruba. To akurat chyba każdy może sam ocenić. Co ona na to? Podchodzi do całego tematu z dystansem, za jaki wszyscy ją kochają. „ Mam na czym usiąść, zimą nie jest mi zimno. Otacza mnie piękne sadełko i ja się z tego cieszę”

 

 Jak widać, taka osobowość w polskim show biznesie nie mogła przejść niezauważona. Niezauważona na pewno nie przejdzie nowa płyta. „(W)INNA?”, bo tak nazywa się nowy album zawiera 12 utworów, w tym singiel „Znak”, który już jest wielkim przebojem stacji radiowych, a jego teledysk ma wielomilionową ilość odsłon.

ewa-farna-na-planie-teledysku-znak

 

 Tak wygląda lista utworów:

 1. Znak
 2. Tajna misja
 3. Ulubiona rzecz
 4. Przepraszam
 5. Nie w porę
 6. Ktoś z nami kręci
 7. Daj mi żyć
 8. Z napisami
 9. Mamo!
 10. Rutyna
 11. Poradnik dla początkujących
 12. Tu bi kontiniut…

 

farna

 

 

 

Jaka jest natomiast moja własna opinia? Jakie mam oczekiwania odnośnie nowej płyty? Jako fan mam nadzieję, że Ewa jak zwykle dała z siebie 100%. Chciałbym, aby cała płyta była na poziomie, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, a także żebym znalazł parę perełek na miarę moich ulubionych piosenek: „Cicho”, „La la laj”, a zwłaszcza „Nie przegap”. Fakt, że Ewa pracowała nad nią ponad rok pozwala nam oczekiwać czegoś fajnego. Samą płytę mam już zakupioną, leży przede mną i chyba w tym momencie po prostu zakończę ten artykuł i najzwyczajniej w świecie sprawdzę, czy spełniła moje oczekiwania. Co także i Wam wszystkim polecam.

 

O autorze

Cafejka